Dostanem v skúšobnej dobe výpoveď, ak oznámim že som tehotná?

lily525
27. nov 2011

AHojte baby, chcem sa opytat, mam novu pracu, kde budem zamestanana na zmluvu. Mam pocit, ze som tehotna, ale este to nie je iste. Je to dost fyzicky narocna praca, a kedze mam iste zdravotne komplikacie, mozno budem prinutene ist na PN. Bojim, sa ze ked novemu zamestnavatelovi oznami, ze som tehotna, tak dostanem v skusobnej dobe vypoved. Mozem si uplatnit ochrannu dobu, aby soom sa mohla dat na PN, aj ked ma vyhodi v ochrannej dobe? ALebo mozen aj vtedy ked dam ja vypoved? dakujem

vianne
27. nov 2011

ahoj, neviem aku zmluvu mas...pokial je to na dobu urcitu velmi na vyber nemas, skonci ti ci budes ma materskej alebo nie...hlavne nic neoznamuj kym nemusis, pockaj si na zmluvu po skusobnej (co su zvycajne 2 mesiace) a potom ta uz vyhodit nemozu, aspon nie z dovodu tehotenstva. oficialne si tehotna a zamestnavatel sa k tebe musi tak spravat az ked mu to das na papieri. vtedy mas narok na preradenie na inu pracu, ktora neohrozuje tvoje tehotenstvo. kym si v skusobnej, nemoze ta vyhodit z dovodu tehotenstva, ale bohuzial, zamestanavatel si legalny dovod najde :((( ochranna doba sa ti vztahuje na vyplacanie materskej, myslim ze je to aktualne 6 mesiacov, al tusim to chcu zmenit novym zakonom na 8 mesiacov. samozrejme vyplacanie materskej je zavisle od nemocneskeho poistenia v poslednych 2 rokoch, cize odpracovane 2 mesiace ti nepomozu. PNku dostanes myslim, aj ked si len v skusobnej lehote.

konkretne info je aj tu, treba prestudovat http://www.echoz.sk/index.php?option=com_conten...

....udrzat pracu si dnes stoji za to, ja som o tu svoju zrejme prisla kvoli tehotenstvu, ale jednoznacne mi je prednejsie zdravie moje a mojho diatatka, cize ak to inak nejde, kaslat na pracu a ostat doma 🙂
drzim palce, nech je vsetko v poriadku - male aj praca ;)