Dostanem rodinné prídavky aj so spätnou platnosťou?

chavierka
14. nov 2011

Vyplácajú sa od narodenia dieťaťa?Alebo od doby, kedy úradníčka spracuje žiadosť o rodinné prídavky?Syn sa mi narodil 8.8.11, dnes som dostala rodinné prídavky prvý krát a len jednu sumu. Myslela som,že mi prídu aj "zameškané" Mali by?

megi1989
14. nov 2011

Hmm, 😠 , keď sa ti dieťetko narodilo 8,8, prvé RP si mala dostať asi v septembri ( vypláca sa spatne spolu s rodičovským príspevkom pokiaľ nie si na materskej.) - podľa toho, kedy si pod´=avala žiadosť. a myslím, že pokiaľ si dávala žiadosť neskor, určite by Ti mali vyplatiť spatne........

lenka.s
14. nov 2011

zavisi od toho, co si zaskrtla v ziadosti, ak si zasrktavala aj spatne vyplatenie, mala by si dostat peniaze aj spatne ... mne tiez prve peniaze prisli, ked mala dcerka 3 mesiace, ale hned trojnasobna suma

nana14
7. apr 2012

ahojte chcem sa spytat, pred dvoma rokmi som menila banku na ktoru mi chodili pridavky na 2 deti a materska a teraz po dvoch rokoch som zistila ze mi chodia pridavky s materskou len na jedno dieta mam narok ziskat to spat? ☹

machiabeli
7. apr 2012

spatne tusim vyplacaju najviac iba pol roka dozadu

koniarova
8. apr 2012

nana14 Prepáč, že sa čudujem, ale ty si ozaj dva roky nezistila, že ti chodia prídavky len na 1. dieťa? 😲 😲 😲 Určite zájdi hneď na príslušné úrady a informuj sa.

maznacik007
9. apr 2012

spatne ti vratia len pol roka dozadu... treba ist cim skor na urad