Dopísanie spolumajiteľa k nehnuteľnosti

11. jún 2024

Ahojte , manžel je vlastníkom domu na ktorom je vecne bremeno . Vie ma postupom času dopísať ako spolumajiteľa ? Ďakujem

alickapusinka
11. jún 2024

Prečo to neurobí teraz .Budeš vkladať peniaze do cudzieho domu kde TY nemáš nič. A po rozvode budeš musieť odisť. To že teba by napísal na list vlastníctva dodatočne nemá žiaden vplyv že tam je vecne bremeno. Vecne bremeno je napríklad že rodičia alebo rodič tam ma užívacie právo do konca života.

oriesocek
11. jún 2024

Ak bude chcieť, tak vie dopísať. Ak je dom jeho, nadobudnutý pred manželstvom alebo z peňazí z jeho dedicstva, tak ja by som to na jeho mieste nerobila. Stáva sa kadečo a teda pokiaľ si to kúpil sám, tak by teba musel vyplatiť. Ja mám svoj byt, ktorý som mala pred manželstvom, dala som ho do prenájmu. S manželom sme si kúpili spoločný, ktorý je v rámci BSM.

autor
11. jún 2024

@oriesocek dom chcú na neho teraz napísať už keď sme v manželstve .😊 , keď ho nadobudne počas manželstva , ale len na jeho meno , tak mám nárok na polovicu aj ja alebo nemám nárok na nič? Nejde mi o to z neho niečo vytrieskať keby sa nedajbože rozvedieme , len ide o princíp , že by som sa cítila lepšie keby sú tam mena nas oboch .
@alickapusinka

autor
11. jún 2024

Predsa budem dávať do toho peniaze aj ja.

30katrusa40
11. jún 2024

Dopísať by sa mal dať spoluvlastník. Prípadne darovacou zmluvou. Čo sa týka nadobudnutia v manželstve , ak nadobudne dom darovacou zmluvou tak dom nepatrí do BSM

oriesocek
11. jún 2024

Toto ide mimo BSM. Podľa § 143 Občianskeho zákonníka V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov...

alickapusinka
11. jún 2024

Jeho rodičia vedia prečo chcú dať len jemu. Otočme otázku tebe keby rodičia prepísali dom dala by si mu dobrovoľne polovicu. A čakala že príde rozvod a polku trhovej hodnoty by si mu musela vyplatiť. Sama tomu neveríš že by si to urobila. Určite nie sama by som to neurobila a myslím si môj osobný názor že ani tvoj muž pri rozvode by ťa vyplácal zo svojho domu ktorý dostal od rodičov prečo by to robil a prepísal Ti polku z akej veci prečo. Ak ON to dostane darom. Myslím si že aj tu na MK je veľa takých čo by to neurobili ale určite sú tu aj taký čo to urobili a strašne trpko to oľutovali. Nikdy by ma neprinútil nikto aby som nehnuteľnosť po rodičoch polku dala mužovi. Nikdy by som to neurobila nemala by som dôvod a nemá dôvod ani tvoj muž. Ak by chceli tak jeho rodičia to dajú vám pol na pol ale nechcú asi vedia prečo. A myslím si že ani muž to neurobí. Prečo by mal toto muž urobiť pre dobrý pocit za rok dva tri situácia môže byť iná prísť k rozvodu a čo bude ťa vyplácať.