Dodatočné stavebné povolenie - malá chatka

simonad7
20. feb 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ste niekto nevybavovali dodatočne stavebné povolenie. Nakoľko sme si postavili na prázdnom pozemku malú chatku (16m2 s podkrovím), postavili znamená že je donesena unimobunka a prerobená na peknú chatku, čiže stojí na pätkách. Chcem sa spýtať, keď sme to riešili, všetci susedia ktorý to majú podobne nám vraveli že nevybavovali nič, pretože je to drobná stavba do 25m2, no teraz som sa dozvedela že keď je prázdny pozemok, treba stavebné povolenie. Áno viem, je to moja sprostosť, mala som si to zistiť na úrade sama, ale tak tvrdili mi že sa nato pýtali na úrade. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ no keďže je už ako je, chcem sa spýtať na to dodatočne stavebné povolenie, pripadne má ešte napadlo, že musíme urobiť studňu, kde musím urobiť stavebné povolenie a mozem potom tu chatu nahlásiť na úrade ako oznámenie o drobnej stavbe? Za každú pomoc Dakujem.

Asi sa pýtate. Prečo nevolám na stavebný úrad, a to preto lebo tam tá chatka už je. 😀 a teraz som trocha v koncoch.

To že som blbá už viem, táto naivita v ľudí, ale keď vám to povedia aj taký čoby sa tomu rozumieť mali tak to uz je zle s týmto systémom😃

andrea_82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
20. feb 2023

Len dodatočné stavebné povolenie, teda legalizácia.