Dobrovoľne nezamestnaná

mirkakab
1. jún 2012

ahojte, kamoška mi povedala, že ak budem dobrovolne nezamestnaná a budem si platit do zdravotnej poisťovne tak môžem neobmedzene pracovať (akože na čierno), vie mi niekto poradiť ako to vlastne je? či sú tam nejake podmienky? dakujem za odpoved.

sisaha
1. jún 2012

@mirkakab kamoska klame...Cierna praca je zakazana a postihovana.. Asi nechces byt stihana za danove uniky, ze?

miriamkac
1. jún 2012

@mirkakab len otazka?....mysliš že ťa niekto "zamestna"?....na čierno?...
V dnešnej dobe kontrol a buzeracie...si žiadny normálny zamestnávateľ nezoberie na triko prácu na čierno...

mirkakab
autor
1. jún 2012

@miriamkac práveže som chodila na brigádu, len neviem či by bolo lepšie na dohodu alebo ako to vyriešiť, lebo na trvaly pomer to nie je.

katecameron
1. jún 2012

ked si nezamestnana mozes chodit na brigady ale príjem musi bytr len do urcitej sumy neviem akej

miriamkac
1. jún 2012

@mirkakab ale brigáda, je legálna práca...tak isto môžeš byť nezamestnaná, evidovaná na úrade práce a brigádovať, alebo vykonávať prácu na dohodu, len je tam limitovaný príjem.... 😉
si to treba zistiť.... 😉

miskakyska
1. jún 2012

@mirkakab to ani nahlas nehovor,že načierno

miskakyska
1. jún 2012

@katecameron v hrubom 136,52e

mirkakab
autor
1. jún 2012

mne sa to hned nezdalo že by to mohlo byť v poriadku. ale ked je brigáda, tak sa to neráta do dôchodku asi, že? 😎

sisaha
1. jún 2012

@mirkakab asi nie, lebo z nej nie su robene odvody myslim. A takisto by malo byt v zaujme kazdeho, aby nerobil za minimalne mzdy a zbytok na ruku, lebo pri vymere svojho dôchodku bude plakat.