Do akého termínu musí zamestnávateľ odviesť odvody za predchádzajúci mesiac sociálnej poisťovni?

stanka611
1. aug 2022

Ahojte neviete mi niekto povedat, ze do ktoreho dna v mesiaci musi zamestnávateľ odviest alebo oznamit odvody za predchádzajúci mesiac teda vyplatu socialnej poisťovni alebo to kazdy zamestnavatel moze hocijako odovzdať a uhradiť myslim hociktory den v mesiaci?

patka06
1. aug 2022

poistné je splatné v termíne výplaty

petruldo
1. aug 2022

@patka06 to nieje pravda, zhruba do konca mesiaca

stanka611
autor
1. aug 2022

@patka06 a oznamenie poistneho socialnej poisťovni? Ci take sa nedava akonahle posielaju vyolatu tak az vtedy sa to oznsmi a aj solati socialke?

stanka611
autor
1. aug 2022

@petruldo takze to znamena ze oni mozu zaplatiť poistne az po mojej výplate? Jedna sa mi len o vypis? Ze kedy to uz uvidim na socialke ci su tam neni nejake lehoty dokedy to musia oznámiť

petruldo
1. aug 2022

@stanka611 sp sa posielajú mesačne výkazy, teda porata sa mzda, urobí výkaz, ktorý sa pošle sp a potom k vyplatnemu termínu sa pošle mzda a do konca mesiaca sa odvedú odvody

lilinka88
1. aug 2022

Do konca nasledujúceho mesiaca

stanka611
autor
1. aug 2022

@petruldo aha takze vykaz mozu tiez poslat hocikedy do terminu splatnosti mzdy

patka06
1. aug 2022

@petruldo "Deň určený ná výplatu príjmov" = deň splatnosti odvodov
Sociálna poisťovňa toleruje do konca mesiaca

petruldo
1. aug 2022

@patka06 tak my sme mali kontrolu zo sp a teda mzda byvala vyplatená na začiatku mesiaca, odvody na konci, problém bol iba s tým, že 2x nabehli do sp až v novom mesiaci

petruldo
1. aug 2022

@stanka611 s vykazmi som si není istá do kedy sa musia poslať už to nerobím ja ale účtovníčka

lilinka88
1. aug 2022

@stanka611 výkazy napr za jul musia poslať do konca augusta