Dlžoba v zdravotnej poisťovni Dôvera

17. aug 2022

Zdravim, ja by som sa chcela opýtať či náhodou nemá niekto skúsenosti. Ja som bola pár mesiacov dobrovoľne nezamestnaná a 2 mesiace som nezaplatila zdrav.poistenie v Dôvere teraz už pracujem. A chcela som sa opýtať ak nezaplatím hneď tak mi tam pripíšu nejaké penále alebo to môžem zaplatiť aj napríklad o rok a bude to tá suma ako mám teraz či?
Ďakujem

mima1991
17. aug 2022

Všetko sa dá vyriešiť k vzájomnej spokojnosti, ale musíš s nimi komunikovať. Mohli by ti napríklad dlžnú sumu dať do menších splátok.

renab
17. aug 2022

Pri rocnom zuctovani ti vycislia nedoplatok. Ten bude este bez uroku. Ak neuhradis, nebudes komunikovat, obratia sa na exekutora.

autor
17. aug 2022

@renab Jaj dobre aj keď nie som v zozname dlžníkov? Je to cca 158 eur

pribinak
17. aug 2022

Nečakaj zbytočne. Ak to nevieš uhradiť naraz, dohodni si splátkový kalendar.
Lebo ak budeš hrať mŕtveho chrobáka, preberie to exekútor a naskocia ti tam zbytočne poplatky
Nehovoriac o hanbe u lekára

autor
17. aug 2022

@pribinak Jasné tak je to len 158 eur za dva mesiace. Uhradím radšej lebo potom ma môže asi čakať prekvapenie

luccija
17. aug 2022

Ved si zadaj v aplikacii splatkovy kalendar nikam nemusis chodit sama si navolis sumu aku budes splacat

domca1408
18. aug 2022

no mala by si to zaplatiť čím prv...pretože v prvom rade ak máš dlzoby v zdravotke a potrebuješ ísť k doktorovi s čímkolvek hradiš si všetko sama pokial viem. aspoň mne to tak tvrdili pred dvoma rokmi vo všeobecnej ked som zistila, že tam mám dlh ked za mna neplatil zamestnavatel odvody počas korony!!aleluje že som nepotrebovala ísť napríklad k zubárovi v tedy...okrem dlžoby 800 eur v zravotke by som sa asi u zubára nedoplatila...

autor
18. aug 2022

@domca1408 Áno u zubára určite. Hej ja zaplatím ja len či keď náhodou tak či mi nenabehne pokuta abo čo,

natalienka12
18. aug 2022

Penále ano, za kazdy den omeškania

domca1408
19. aug 2022

@natalienka12 to neviem...lebo ja som dlžila okolo 800 eur ale bolo to presne tie odvody čo sa majú platiť...neboli v tom žiadne penále (zopakujem zistila som,že za mna neplatil zamestnávateľ počas korony cca 9 mesiacov)

judar
19. aug 2022

Skor ti dojde papier bud z dovery alebo lepsie od exekutora ale ak od exekutora rataj stym ze tam bude +10 ci 15€ tak nejak nauctovane za vystavenie upomienky tusim prvej upomienky ...takze radsej otvor apku hoc ak ked nemas urobeny splatkovy tak si uhrad nejaku cast nech vidia ze tam je nejaky pohyb ...a o rok tych 158€ zaplatit teda nebudes moct lebo to ta fakt skor exekutor bude s vyzvou nahanat

autor
19. aug 2022

@judar Áno zaplatím hneď všetko a mám pokoj 🙂

sod
24. júl 2024

len aby ste boli v obraze upomienka od doveri v roku 2024 stoji 30e a poslali mi ju po mesiaci omeskania platby takze teraz nedzlim 170 ale 200 ;) pekne od nich take vysoke upomienky si neuctuje ani banka.