Dlhy a vypočúvanie policajtami

0timea
21. okt 2020

Pisem ohladom kamosky a jej manzela,lebo ona je starsia a nevie sa tu moc orientovat
Takze kamoska s manzelom maju dieta a jej manzel ma aj nejake dlhy a ked bola ona doma na materskej tak mu prisli exekucie,takze mu nic dokopy nenechavali.Po case ale nedokazali vyzit,tak isiel robit jej manzel na zivnost a robi tak uz dlhsie ale neplatil odvody do socialnej poistovne a ma tam dlh 4000€
Dnes mu volali policajti,ze ma k nim prist,ze ho potrebuju vypocut ,tak cca 20minut casu. Co s tym budu robit policajti?Mozu ho aj zavriet za to? Myslite,ze sa bude dat aj nejaky splatkovy kalendar nastavit aby to zaplatil?
PROSIM VAS BLBE KOMENTARE SI NECHAJTE,ONI VEDIA ZE RO NERIESILI SPRAVNE A POTREBUJU PORADIT A NIE UKAMENOVAT,MOZTE PISAT KLUDNE AJ IP.
Dakujem za kamosku za vase rady

mogaa
21. okt 2020

@0timea nemyslím že to bude kvôli dlhu na SP, mimo iného prvý rok nemusel platiť odvody do SP ale len zdravotku.....dlh sa rieši exekúciou ale nriešia to policajti, takže vypočúvanie môže súvisieť s podnikaním ale nie dlhom v SP.....

abby11
21. okt 2020

@0timea Sociálna poisťovňa svoj dlh cez políciu nevymáha, bude v tom čosi iné.

0timea
autor
21. okt 2020

@mogaa
@abby11 a co by to malo byt ine?ze nemu sam policajt povedal,ze to ide o dlh v SP,lebo nemu to nemaju ako exekucne vymahat,ked mu nemaju co zobrat

viera
21. okt 2020

@0timea Nemozu telefonovat len tak.....Ze pridi k nam...Musi prist predvolanie...A tam musi byt uvedene skrz co..A pokial by islo tiez o dlh v sp...Tak tiez musi prist ze zaco dlzi...A dokedy to musi splatit....Ak neprislo....Tak info musi mat sp...Ale urcite nie policajti...Potom ide bud splatkovy kalendar alebo si od niekoho pozicia a hned to zaplati....Ale musi mat doklad zaco a preco plati.....

iffushka
21. okt 2020

@0timea máš nedostatočné informácie. Ako už bolo napísané toto sa takto nerieši.

0timea
autor
21. okt 2020

@iffushka
@viera volala som teraz s kamoskou a povedala,ze jemu prisiel papier na zaciatku februara,ze ma dlh v socialnej poistovni a ze to ma zaplatit inak mu daju zrusit zivnost alebo mozu podat trestne oznamenie

iffushka
21. okt 2020

@0timea určite to tam takto nebolo napísané..... Treba presnú formuláciu.... Kto to poslal? Priamo sociálna poisťovňa, alebo nejaká vymáha cia spoločnosť? Alebo advokát? Alebo exekútor?

0timea
autor
21. okt 2020

@iffushka zo SP mu to prislo

viera
21. okt 2020

@0timea Tak s tym nemaju co policajti....Tam musi mat napisane dokedy ma zacvakat...Takze to bude ina vec co volali policajti a treba presne formulovat co prislo...Potom policajti volali ohladne niecoho ineho alebo ti muz zle povedal, alebo ta klame....

iffushka
21. okt 2020

@0timea nestretla som sa ešte s ty., žeby dávali TO za toto.... Je to nelogické, im nejde o to, aby ta zavreli ale o peniaze..... Takže smer exekútor nie súd. A ak by aj tak bez súdu ho nezavru....

0timea
autor
21. okt 2020

@viera to nie je moj muz,to je kamaratkin manzel a ona bola pri nom ked mu dnes volal policajt a povedal,ze potrebuju aby prisiel k nim na vypocutie ohladom dlhu voci SP. A volali mu asi aj preto,lebo sa prestahovali a nenasli ho na tej starej adrese,lebo este nema prehlasene nove bydlisko

viera
21. okt 2020

@0timea Tam bude nieco za tym viac a ine....Pretoze ja som mala tiez dlh v sp, sice nepravom ale bol mi ponuknuty splatkovy kalendar ktory som odmietla a hodili to vymahacej spolocnosti....Ziadni policajti...S novym bydliskom si myslim tiez to mat nic nebude...

0timea
autor
21. okt 2020

@viera len ci to nevolali aj kvoli tomu ze tam ma uz 4000€ lebo nad 2600€ nozu aj trestne stihat

viera
21. okt 2020

@0timea To neviem...Ja som mala cez 2500?2700?Nepamtam si uz...Ale ak je to tak ako hovoris, tak je to uz pochopitelne.....

stefi_k
21. okt 2020

Len taky detail, ked sú manželia tak dlh je spoločny, pokial nema zrušene alebo obmedzene bsm.

loginexistuje
21. okt 2020

no skor to bolo o tom ze nepreberal postu a preto mu boli papiere zo sudu dorucene cez policiu a boli to papiere k exekucii zo Soc poist

natalienka12
13. mar 2022

@0timea Viem, ze je to uz starsia tema, ale nezaplatenie odvodov na socialne poistenie, ak preukazatelne mal peniaze na ich zaplatenie v case splatnosti (8.den kazdeho mesiaca) je trestny cin nezaplatenia dane a poistneho. Takze na vysluch volali opravnene a vsetky informacie, ktore si tu dostala boli nespravne. Dufam teda, ze to skoncilo dobre.

viera
13. mar 2022

Man by zaujimalo tiez ako to skoncilo...

kulumulu123
13. mar 2022

@0timea tak nech tam ide a dozvie sa co od neho policajti chcu.... Nechapem zmysel toho riesit to na mk 🤦‍♀️

maialeo
13. apr 2023

Dlh v Socialnej poistovni je trestny cin. Preto to riesi policia.