Dlhodobá neplatená maródka

2. dec 2020

Ahojte. Obraciam sa na vás s otázkou. Možno mi niektorá z vás bude vedieť poradiť.
Mám 20 rokov, a zatiaľ ešte stále žijem s maminou. Čoskoro budem na PN už druhý rok. Nemam žiaden iný príjem, jedine maminin.
Pred pár mesiacmi som si podala žiadosť o čiastočny invalidný, no zatiaľ nič..
Chcem sa teda opýtať, či neviete, či nemám nárok na nejaký "príjem", keďže sa nemôžem zamestnať.
Budem vám vďačná za každú informáciu.

veronikaszabova
2. dec 2020

"Prijem" mozes mat len zo zamestnania. Myslis nejake socialne davky?

nika82
2. dec 2020

a pracovala si uz pred 20tkou, treba ist po uradoch a pytat sa

autor
2. dec 2020

@nika82 nie, nepracovala som, ja som ukončila školu zo zdravotných dôvodov a rovno som išla na úrad práce, a nasledne na PN

nika82
2. dec 2020

urcite by som sla na urad sa popytat lebo vlastne ani za teba nikto neplati minimalne odvody

klarissa25
2. dec 2020

Ja len nerozumiem prečo sa to pytas anonymne.. Ked si tuto otazku mala aj na ploche...

autor
2. dec 2020

@klarissa25 asi som to zle zaškrtla, moja chýba

autor
2. dec 2020

Chyba*

nevludna
2. dec 2020

A preco nemozes pracovat?

autor
2. dec 2020

@nevludna môžem napísať správu?

9lf9
2. dec 2020

Nakolko byvas s rodicom a ten ma.zo zakona do 25r vyzivovaciu povinnost nie je narok na ziadnu davku lebo by si bola spoluposudzovana s matkou. Treba pockat na to rozhodnutie o invalidnom dochodku.

mogaa
2. dec 2020

A prečo si si nedala žiadosť o ID hneď v 18-tke, teda ak si mala diagnózu na ID? lebo kedže si nepracovala, nemala si PN ani platenú, ak si začala pracovať a ostala si na PN, môže tam byť problém že nebudeš mať splnené obdobie platených odvodov aby si priznali ID.....

autor
2. dec 2020

@mogaa nezačala som vôbec pracovať, ja som stále dúfala, že sa toho nejak zbavím (sociálna fóbia a anorexia) .. a mne bolo povedané, že sa môže podať žiadosť na invalidný až po roku na PN.. čo pravdepodobne nebola pravda, čiže som stratila čas. Ale čo už, hádam sa to nejako vyrieši.

nika82
2. dec 2020

anonym ano , bola doba kedy sa o ID ziadalo az po rocnej Peenke, ale uz to tak nieje

babulka97
2. dec 2020

Treba myslieť aj na to, že nie je 100% že ten ID bude schválený, ja som čakala na predvolanie pred posudkoveho lekara vyše pol roka a následne mi bol uznaný ID