Dlh v poisťovni a materská

4. jan 2022

Ahojte chcem sa opýtať manžel pracoval 4 roky na Slovensku na zmluve minuli rok v júli sa rozhodol že pôjde do Čech a tak podal výstup z práce v ktorej pracoval 1.7.2021 a nastúpil do Čech 12.7.2021 nenahlásil sa za ten čas nikde pretože ihneď išiel na zmluvu neriešili sme to a pred nedávnom mu prišlo že má dlh na poisťovní 300€ neviem prečo keď sme tam Volali povedali že keď ukáže že je poistení v Čechách tak nemusí nič splácať no ale je to ešte jeden problém keďže ja stále poberám materskú a prídavky zo Slovenska a počula som že by som nemala a že keď na to prídu tak že budem musieť vrátiť peniaze na slovenku čo som za ten čas pobrala a že si ich budem musieť vybaviť v Čechách vôbec sa tomu nerozumiem mali ste to niekto tak

9lf9
4. jan 2022

pokial tebe trva prac.pomer na SR tak narok na davky na SR mate...ale veci ako praca jednoho z rodicov je vec co trev
ba nahlasovat na upsvar pri podani ziadosti ste to podpisali v pouceniach.

autor
4. jan 2022

@9lf9 ja nepracujem ja som dostudovala strednú 4 ročnú a išla som na materskú on má v CZ prácu tak neviem že či môžem poberať materskú zo Slovenska

9lf9
4. jan 2022

ak by si nahlasila ako mas podla zakona tuto zmenu na urad tak ti davky zastavia a ziadat musite v CR.

autor
4. jan 2022

@9lf9 ja som tiež poistená v Čechách len malá je poistená na Slovensku