Dlh na poistnom a tehotenstvo

19. dec 2020

Viete mi prosim niekto povedat ci spadaju prehliadky v tehotenstve pod neodkladnu zdrav. starostlivost?Zial este z roku 2010 alebo skor (1800€) som mala dlh ktory ma uz exekutor (nekontaktoval ma 10rokov tak som na to prisla az ked som mala zdravotne problemy asi 3roky dozadu) V nemocnici som zacala svietit na cerveno ako neplatic a nemala som narok ani na gastro vysetrenia.V dany rok som zistila ze mam na poistovny dalsi dlh (hned som sla a dala si urobit splatkovy kalendar) Ten uz mam splateny ale zial dlh u exe kruteho si neviem dat do poriadku kedze suma je vysoka.V Januari ma caka este par prehliadok a nasledne porod a moja otazka znie,mam narok na poradme,pasy a vsetko okolo toho aj napriek tomu,ze mam ten dlh?Dakujem za rady.Dlh ny som si rada splatila tal ako poistovni zial s Panom neni rec a nemam 1800€ ktore mozem hned zaplatit.

mimulaaa
19. dec 2020

Neviem Vám odpovedať na Vašu otázku, chcem len poradiť... Zmeňte si poisťovňu na takú, kde dlh nemáte a dlh u lekára Vám nebude vyskakovať. Samozrejme nenavádzam Vás na neplatenie - skôr by to riešilo Váš problém, kým nesplatite exe... Kebyže na to myslíte skôr a podáte si žiadosť o zmenu poisťovne ešte tento rok, mali by ste od januára po probléme, žiaľ, na to je už neskoro, už to budete vedieť zrealizovať opäť až o rok, no možno Vám aj táto informácia do budúcnosti pomôže.

matejko18
19. dec 2020

Áno máš nárok na všetko čo sa týka tehotenstva... takže môžeš byť v kľude a užívať si tehotenstvo a potom tam ešte je aj kontrola po šestonedelii tá je brána k tomu... viem to od jednej známej, tiež to tak mala...

autor
19. dec 2020

@matejko18 dakujem za info snad to bude platit lebo dlh si vyplatit chcem zial exe ktoreho mam neni zrovna ochotny 🙄 A kedze vo vseobecnej mam vyplatene oba splatkove za posledny rok rada by som aj toto vybavila no zial do porodu isto nestihnem 😔

autor
19. dec 2020

@mimulaaa aj to ma uz napadlo ale zial je neskoro a dlh si uhradit chcem len uz neni na poistovni a tym padom to nebude len tak skontaktovat sa a dohodnut s exe 😔

noami12
20. dec 2020

S exekútorom sa dá vždy dohodnúť, keď vidí snahu že človek sa snaží a chce.
Radim ti požiadaj exekútora o splátky, lebo ti tam neskutočný dlh narastie.

evalin88
20. dec 2020

Nechytili ste zrovna najzdielnejšieho exekutora. Neviem ako poradiť, ludia sa nam akurat stazovali a mnohi sa snazili dohodnut aj s veritelom.

mogaa
20. dec 2020

nie, gynekologické prehliadky v tehotenstve sú preventívne prehliadky,čiže ak si neplatič tak na ne nemáš nárok...... ty máš nárok len na neodkladné urgentné zákroky - tam sa ráta aj pôrod.....čiže zákroky život ohrozujúce....treba ísť do poisťovne, prípadne na centrálu opísať tvoju situáciu a komunikovať......iak si musíš každú prehliadku platiť ako samoplatca.....na ZP navrhni splátkový kalendár - časť dlhu napr.500eur vyplatiť hneď a na zbytok splátkový kalendár

autor
20. dec 2020

@evalin88 presne to je ten problem,ze aj v poistovni ked mi pozrela koho mam ostala taka sucitna lebo dobre vedia ako to s nim je.Ja by som sa rada dohodla na splatkach 🙄

autor
20. dec 2020

@mogaa zial tam uz poistovna nespravi nic im som splatila kalendar ale hentu polozku ma uz davno exe asi od 2010 🙄

autor
20. dec 2020

@noami12 zial pan Kruty ma asi iny nazor 😔 S nim sa dohodnut nieze neda, on ani nekomunikuje.

leskky
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
20. dec 2020

a ešte ma zarazila jedna vec, ako si nevedela že na ZP máš dlh....no ak niečo neplatím , samozrejme mi vznikne dlh.......ono záleží od gynekologa ku ktorému chodíš ...ak k nemu pôjdeš na klasickú preventívku v tehotenstve tak by ťa nemal vyšetriť, ale ak prídeš s bolesťami tak ťa už vyšetriť musí, lebo to môže byť akútny stav......záleží aké vyšetrenie urobí a ako si to od poisťovne bude žiadať vyplatiť....čiže ak pôjdeš na gynekologickú pohotovosť že máš bolesti, vyšetriť ťa musia, čiže pozrú aj dieťa či je v poriadku....na tvojom mieste zoženiem peniaze od rodiny, od otca dieťaťa , hoci aj úver a vyplatím to a máš pokoj.....lebo toto si ťa jednoducho počká

evalin88
20. dec 2020

No pan kruty si to totiž navyši o 20% čo ma narok zo zakona za to, ze tu sumu vymoze + trovy konania, preto sa s nim tak tazko jedna. Aj keby ti to " odpustili a dohodnes sa s poistovnou" tak on na tych peniazoch pre seba bude trvat. Neviem ako je to teraz, ale z roku 2010 by to riesil sud navrhom na zastavenie z dovodu zaplatenia istiny..ak by bol napr dlh splateny.. neskusala si sa dohodnuť rovno s Exe na splatkovom kalendary.. ze by si jemu splacala ? Jemu ide cisto o peniaze co ma z toho on.

noami12
20. dec 2020

A to co je za exekútora preboha? :( skus si nejako zistiť, povedz ze platiť chceš ale ze s nim je ťažká komunikácia, len nemáš teraz financie aby si naraz také peniaze zaplatila. Lebo uvidíš ze nakoniec ten dlh nárastie ešte viac... Ja som mala tiež exekútora, sidce mne uňho ostávalo platiť nejakých 700 e ale dalo sa dohodnúť ze každý mesiac po 50 euro..

autor
20. dec 2020

@mogaa pretoze pan kruty si ani nedal namahu ma kontaktovat 10rokov 🙄 prakticky je to dlho od skoncenia skoly (nevedela som,ze musim ist na urad) ano neznaloat neospravedlnuje to viem.A prakticky som nechodila k lekarom za tu dibu tak som nevedela az ked som mala zapal zaludka a odmietli mi spravit gastro v nemocnici ,ze svietim ako neplatic.Uver si naozaj brat nemozem (mam jedno dieta a momentalne som na materskej (ktoru mam 30e mesacne lebo som robila len na dohody) Clovek by si to rad poriesil ale proste taku sumu nemam kde vziat.

autor
20. dec 2020

@evalin88 pisala som mu a neuspesne (co ma ale neprekvapilo kedze dost ludi ma s nim problem co sa komunikacie tyka) dlh je 1800e a aj 100mesacne by som.rada splacala ak by sa dalo keby komunikuje

autor
20. dec 2020

Cize aj ked v poistovni uz moj dlh nieje a ma ho exe tak som v keli a tie poradne a navsteva nemocnice moze bit zamietnuta lebo nejde o neodkladnu starostlivost 😔 V poistovni boli naozaj ochotne aj splatkovy mi natiahli po december zial rodit budem az v januari.

diewcatqoo
20. dec 2020

Bohuzial, s tymto exekutorom je trochu tazsia komunikacia. Obcas s nim riesim pracovne veci a dovolat alebo dopisat sa mu, je umenie.
Odporucam riesit vsetku komunikaciu doporucenou postou. Je to sice zdlhavejsie ako mailom alebo telefonom, ale je tam vacsia istota, ze ti odpovie.

sense
20. dec 2020

Daného exekútora nepoznám ale.... Napíš mu doporučený list co najskôr, budeš mat doklad o tom ze si sa s ním snažila spojiť... Ak by s tebou nekomunikoval, takisto neviem síce ako to je presne na svk ale ak figuruje pod nejakou spoločnosťou napísať aj danej spoločnosti... Môj ex mal skúsenosť že mu po cca 13 rokoch prišla exekúcia tiež za zdravotnú, o kt nevedel s tým ze vlastne dlh už bol dávno zaplatený... Exekútorov poslal doporučený list s papierom z poisťovne že dlh bol už dávno vyplatený... Odvtedy už prešli nejaké dva roky a je ticho

autor
20. dec 2020

@diewcatqoo no skusim asi ten doporuceny list este aj ked teda moju situaciu to asi momentalne nezlepsi kedze prehliadky mi treba 😔

autor
20. dec 2020

@sense no do januara asi s nim uz nepohnem ale skusim ten doporuceny list len co tie moje prehliadky kedze tie mi treba a splatkovym som kryta uz len tento mesiac.

petamich
20. dec 2020

@noami12 mne je autorky luto a chapem, ze je v nezavideniahodnej situacii ale ma dlh u exekutora od 2010! cize nejaku dobu pred tym uz dlh existoval, kym to poistovna posunula, teraz je autorka tehotna, ma motivaciu to riesit a chut sa dohodnut a zly je exekutor? to snad nemyslite vazne

petamich
20. dec 2020

@diewcatqoo no od roku 2010 odkedy ma u neho dlh to hadam riesit autorka mohla, ja sa nechcem nikoho dotknut a chapem, ze je tehotna a cela ta situacia je na figu ale ak by kazdy zacal riesit problem a nedoplatok a dlh az ked ho potrebuje riesit, lebo potrebuje starostlivost, tak to tak podme robit vsetci, ja si tiez rada tie peniaze odlozim

aylinn
20. dec 2020

Ja sa s krutým poznam osobne , z diskotéky😂teda presnejšie jeho brata a on ma snim zoznámil😂 v pohode typek. Určite treba prísť navrhnúť mu že mu vyplatíš nejaké percento zo sumy a dohodnúť si splátkový kalendár, to neexist aby od ľudí chceli vyplatiť to celé naraz a už vôbec nie na Slovensku, kde sú platy take aké sú. Ja mám tiež dlh na zdravotke ale bohužiaľ nie u Krutého. Držím palce. Poprípade si záplat v Procare ročný poplatok, a chodievaj do ich kliník , teda niesom si istá či to niečo zmení ale skúsiť to môžeš

ivkazba
20. dec 2020

Píšeš že o exekúcii vieš 3 roky. Hoci je s týmto exe ťažšia komunikácia, neverím že za 3 roky aktívneho riešenia by ste sa nedohodli. Čiže tu vidím obrovský diel viny na tebe. A áno, ako písala mogaa poradne sú prevencia, nie je na ne nárok v prípade dlhu. Ďalej píšeš že máš iba materskú 30 eur. Ak je materská nižšia ako rodičovský, máš nárok aby ti materské doplácali do výšky rodičovského. To tiež nevieš? Ako si nevedela že po skončení školy treba platiť poistenie ak človek nejde pracovať. Prepáč, ale prídeš mi ako totálne nezodpovedná žena, roky si nerobila, máš dlh ktorý si za 3 roky nebola schopná riešiť, nemáš štipku finančnej gramotnosti, ale zato čakáš už druhé dieťa. Nie vždy je zlý systém, zlé sú nezodpovedné rozhodnutia ľudí.

noami12
20. dec 2020

@petamich tak asi je, keď píše ze sa nedá s nim ani skontaktovať ani nič... Ja som mala exekútora tiež a vždy mi zdvihol telefón alebo odpísal keď som potrebovala. Autorka chce si to splatiť hoci aj po 100e píše, ale keď exekútor nekomunikuje?

ivkazba
20. dec 2020

@noami12 mám za sebou 18 rokov finančníctva, celkom dosť skúseností aj s klientmi ktorí mali exekúcie. Neexistuje že by sa za 3 roky s exekútorom nedohodla. Realita je taká, že nezodpovední ľudia napíšu jeden mail, urobia jeden telefonát a potom povedia že sa nič nedalo vyriešiť. To je bežná prax takýchto ľudí.

diewcatqoo
20. dec 2020

@petamich prepac, ale co to ma spolocne s tym, co som napisala autorke? Napisala som jej, ze s tymto exekutorom je tazka komunikacia, lebo je fakt umenie sa mu dovolat a dopisat a nech mu teda napise doporuceny list.
To, ze o exekucii vie dlhsie obdobie a riesi to teraz, je, samozrejme, autorkina blbost suhlasim s tym, co si napisala. Len nerozumiem, preco si mi to napisala, pretoze ja sa autorky vobec nezastavam 🙂

petamich
20. dec 2020

@noami12 autorka tiez pise, ze caka druhe dieta, z coho mi logicky vyplyva, ze bola tehotna s prvym dietatom a uz vedela, ze ma dlh na poistnom, uvadza najskor, ze nevedela, ze nema dlh, potom vedela lebo jej odmietli spravit gastro a s prvym dietatom to ako riesila ak uz v tom case mal ten dlh tento isty exekutor ak ho ma od 2010, ani vtedy s nou nekomunikoval? vtedy to ako riesila? ved jej tento mesiac konci splatkovy kalendar, ten si dohodla s kym? zrejme s exekutorom, ked ma dlh od 2010, za mna nemame kompletne informacie ako sa to cele vyvijalo a nie stale si nemyslim, ze je na vine exekutor

petamich
20. dec 2020

@diewcatqoo prepac, asi som zle klikla 🤦🏼‍♀️