Dieťa pod dohľadom matky. Aké sú zákony?

2610
25. okt 2011

...vkladám diskusiu o tom, aké máte skúsenosti s rozhodnutím súdu, pri zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti matky..a následne úprava styku pod dohľadom matky? Ako to súd rieši, sú na to nejaké zákony, atd.... poteší každá rada, príspevok.
V mojom prípade sa jedná o 2r.dieťa a chcem, aby bolo zverené pod mojim dohľadom.
Za všetky odozvy Vám vopred veľmi pekne ďakujem

maca793
25. okt 2011

@2610
tak to ti držím palce, myslím si, že na to, aby ti súd povolil v čase návštevy byť v "spoločnosti" dieťata a ex musíš mať vážny dôvod a dôkazy. . inak nie. ale nikdy nehovor nikdy. 😉

2610
autor
25. okt 2011

dakujem..no neviem, ako by bolo každej jednej matke, keby jej manžel brával dieťa hodinu cesty od bydliska, do neznámeho prostredia k milenke, k ludom, kt. v podstate nepozná, je na mna naviazané..

irriss
25. okt 2011

@2610

Osobna starostlivost - to mas asi na mysli svereni ditete do osobni pece matky...

ale co znamena "uprava styku pod dohladom matky"to je pro mne zahada, s tim jsem se nesetkala...to znamena, ze je v peci otce, ci nejakeho kuratora ci ustavu (?) a dohlizi matka? Zvlastni uprava... ☹

Nezapomnela jsi nahodou na nejaky dalsi udaj?
😉

vejula
25. okt 2011

@2610 s tvojim problemom ti sice neporadim, ale zakladaš duplicitne temy, ktore ti aj tak zrušia, takže ti len poradim už žiadne temy s rovnakym znenim nezakladaj, je to len tvoja strata času

irriss
25. okt 2011

@vejula
nevsimla jsem si..😉

2610
autor
25. okt 2011

@irriss
je to uprava styku dieťaťa..robí sa to pri každom rozvode..a ide vlastne o dohodu ako bude vyzerať stretávanie sa malotého dieťaťa s druhým rodičom, lebo každé dieťa prevažne zveria do osob.starostlivosti matky, a nasledne nato sa určuje styk dieťaťa s otcom.

2610
autor
25. okt 2011

@vejula zatim to funguje 😉

irriss
25. okt 2011

@2610 tak ja mela asi o starost mene...Soud dal meho syna exklusivne do me pece...

maca793
25. okt 2011

mne dal deti do mojej starostlivosti. ani jeden ani druhý otec si deti vyslovene nežiadal do striedavej starostlivosti. a im to tak vyhovuje, kedže ex manžel má svoju rodinu, 2 deti a ex priatel sa o malú od narodenia nezaujíma. dokonca sa jej zriekol ale v rodnom liste je zapísaný a musí platiť výživné. žiaľ, to neplatí, platí za neho štát.

claudica
26. okt 2011

@2610 Neviem, či som správne pochopila... Chceš, aby sa otec stretával s dieťaťom a trávil s ním čas iba v Tvojej prítomnosti? Dá sa to, ale to treba poriadne zdôvodniť. Buď zdravotný stav dieťaťa alebo dokázať, že otec sa nedokáže o dieťa postarať, prípadne mu ubližuje atď...

ela2710
26. okt 2011

@claudica mne sa zda, ze matka do 3.roku veku dietata moze byt pritomna na stretavkach otca s dietatom

claudica
26. okt 2011

@ela2710 Môže byť... Súd posudzuje aj tak každý prípad individuálne. Určite nie je vhodné, ak otec od narodenia dieťa nevidel a príde si po dvojročné na víkend napríklad... To je jasné, že to nie je vhodné a ani možné... Ale zas keď doteraz bol vždy pri dieťatku a pozná jeho potreby, tak by som si to vedela predstaviť.
Len z toho úvodného príspevku vieme dosť málo... no nehádam sa 😉
Moje deti už boli väčšie keď sme sa rozvádzali, tak toto som vtedy našťastie neriešila 🙂

irriss
26. okt 2011

Devcata - jsou tu dve temata od stejne autorky,- ktere bezi paralelne ☹ ..., tak jako uz nahore upozornila @vejula 😉

claudica
26. okt 2011

@irriss Ďakujem. Už to tam čítam... neviem načo je toto dobré 😨

martinjasen
27. okt 2011

Uzamykam temy. Duplicitna prejdite do tejto temy: https://www.modrykonik.sk/forum/rozvod-a-sudy/starostlivost-o-dieta-po-rozvode/

Asmira Team