Dedičské konanie - druhá strana pýtala od nás občiansky na zmluvu

sadlifesama
3. nov 2023

Dobrý deň,

blbá možno otázka, no aj tak by som si ju rád potvrdil. Dedičské konanie prebieha po mojej babičke a akurát by malo prísť posledné kde by sme teda mali spísať zmluvu s notárkou. Druhá strana od nás pýtala prefotený občiansky aby to mohla do tej zmluvy zapísať. My chceme dom odkúpiť a samozrejme máme aj finančné prostredieky na to.
Máte nejaké nápady o čo by im mohlo ísť alebo je to nejaký bežný postup? Sú to takí špekulanti, ktorí najskôr predlžovali dedičské konanie a zatajovali nám informácie ohľadne toho.

viestta
3. nov 2023

@sadlifesama zmluvu nech spise notar a ten overi vasu totoznost pri podpise zmluvy

trgypadl
3. nov 2023

@sadlifesama ries priamo s notarkou

deti95060810
3. nov 2023

určite by som neposkytla druhej strane občiansky...
rýchlo sa poradiť so svojim právnikom...

maranco
3. nov 2023

@sadlifesama na fotku občianskeho preukazu nemajú právo, do zmluvy sa len napíšu údaje a skontrolujú podľa OP. Ak im máš niekomu odovzdať údaje tak opísať na papier, poslať mailom/SMS ale nikdy nie fotky dokladov.

januska12323
3. nov 2023

Na zmluvu doklady treba, to však neznamená, že ich máš fotiť a posielať.

koniarova
3. nov 2023

Presne ako píšu baby vyššie. Napíš na papier a hotovo.

pinkgirl
3. nov 2023

Dopísať údaje do zmluvy je párminútová záležitosť, nič zložité a počká to do samotného dedičského konania. Nič neposielaj.

andreagartnerova
3. nov 2023

Dedičské a zmluva je rozdiel. Dedičské sa robí po smrti a zmluvu počas života. Ale op by som nedávala iba napísať na papier.