Dedičské konanie

24. mar 2024

Existuje casove ohranicenie dokedy musi byt vysporiadany majetok, respektive aj ukoncene dedicske konanie? (Napriklad rok alebo..)
Uz je pol rok po umrti a este sme neboli prizvani.
Ake mate skusenosti? Kolko to trva? Nemame skusenost

markusrasford
24. mar 2024

Skúste kontaktovať notarku. Do 3 - 4 mesiacov sa uskutoční dedicske konanie keď máte všetko ok. Stane sa ze sú skryté prekážky.

autor
24. mar 2024

Ona kontaktovala starku, ktora by asi mala pravdepodobne dedit (pred dvoma mesiacmi cca). Je to komplikovanejsie, pretoze ona je jedina rodina zomrelej, ktora nemala nikoho. Bola bezdetna, slobodna. Nikdy sa nevydala. Zila sama. Mala zijucu iba tu svoju tetu. Ta teta je starsia a este zije, prezila ju
Vtedy ked sa notarka ozvala, povedala, ze este musi vyzistit ci nie su ini rodinni prislusnici z otcovej strany. Nevieme o ziadnej inej blizsej rodine. Uz sme rozmyslali ci ju nekontaktovat aby sme vyzistili ci sa nahodou niekto nenasiel. Tieto veci uz babka riesit istotne sama ani nebude. Ma svoj vek.

markusrasford
24. mar 2024

Ako píšem kontaktujte notarku.

autor
24. mar 2024

Ok budeme teda

deti95060810
24. mar 2024

kľudne kontaktovať notárku... my sme mali za 2 mesiace po všetkom...

autor
24. mar 2024

@deti95060810 no tak budeme teda. Zrejme sa nasla nejaka blizsia rodina

muchotrafka298
24. mar 2024

U nas to bolo tak, ze po cca 2 mesiacoch od smrti ma predvolal notar na supis majetku a urcenie dedicov (vybavovala som pohreb). Nasledne sa nic nedialo a boli sme vsetci dedici predvolani az o 5 mesiacov. Tam sme sa dohodli, mali sme vsetko vopred uz prediskutovane, cize sme len notarovi povedali, ako si delime majetok.

lejllamt
24. mar 2024

Ak sú komplikácie môže to trvať aj 2 roky.... notári sú radi, keď dedičstvá vybavia čo najskôr, nemajú žiadny osobný záujem na tom, aby sa to zbytočne naťahovalo... zrejme iba zodpovedne zisťuje pozostalých

saska.j
24. mar 2024

U nas to trvalo rok