Dedenie v manželstve

4. feb 2023

chcem sa opytat, sme 3 sestry a nasi rodicia (adoptivni) nam spisali zavet aby po ich smrti bol byt napisany na nas 3. Chcem sa opytat, kedze mame vsetky 3 manzelov, ci v tom pripade dedia aj oni? Teda, na byt budu mat pravo aj oni?
Dakujem

mymam
4. feb 2023

Nie, dedite iba vy 3, keď ste tam uvedené

autor
4. feb 2023

@mymam dakujem

0silvia0
4. feb 2023

Dedite len vy. Ak niektora z vas zomrie, dedia vase deti, nie manzelia.

liljana
4. feb 2023

Dedicstvo nespada do BSM a dedia deti. Vlastne, ci adoptovane. Nikto cudzi (partneri, manzelia,...).

hradnapani
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaete
4. feb 2023

@0silvia0 V takomto pripade by dedili deti a manzel rovnakym dielonm.

natalienka12
4. feb 2023

@0silvia0 Ak by zomrela jedna z tych 3 dcer, tak dedi manzel a deti rovnym dielom.

0silvia0
4. feb 2023

@zuzanaete
@natalienka12 myslela som pripad, ked by sestra zomrela skor ako rodicia.

natalienka12
4. feb 2023

@0silvia0 Na taky pripad sa nikto nepytal a z tvojej odpovede to vobec tak nevyznelo, ze si to tak myslela. Ked uz radis, tak treba sa vyjadrit presne. Ano, stava sa aj take, ze rodicia dieta preziju, ale na taky pripad sa autorka nepytala.

cacianka
4. feb 2023

Závet ani nemuseli písať, automaticky dedia deti rovným dielom, nie ich manželia.
Nepíšeš o ich iných , napr biodetoch.

autor
4. feb 2023

@cacianka zavet museli spisat pretoze nie sme adoptovane akoze oficialne ale boli sme v pestunskej starostlivosti

cacianka
4. feb 2023

Keď chces správne rady, napíš poriadne vstupné info

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. feb 2023

@cacianka odpoved som dostala na to na co som sa aj pytala, nepytala som sa ci zavet mali spisat ci nemali takze podane info je poriadne kedze to ci adoptove ci neadoptivne je v tomto pripade nepodstatne 🤦🏻‍♀️

draik
6. feb 2023

Nenapísali ste poriadne info, predovšetkým, či majú vlastné deti. Navyše je veľmi podstatné, či osvojené alebo nie.

autor
6. feb 2023

@draik tak asi by vlastne deti nevydedili….ked tam niesu uvedene tak nemaju a pri zavete je to jedno takze ja necakam odpovede na to co som sa nepytala a ked uz som dostala odpoved naco dalsie komentare

mk1111111111
6. feb 2023

Draik je pravnik, da Ti fundovanu odpoved, ak sa este nieco pytal, tak v Tvojej otazke, nebolo vsetko popisane a odpovede asi nie su kompletne