Dedenie, keď som investovala do rodičovského domu dosť peňazí

20. jún 2024

Poradí mi niekto prosím ako to je v prípade dedenia keď som investovala do rodičovského domu nie málo peňazí? Odratava sa ta čiastka v pripade vyplacania? Co v prípade predaja? Súrodenec jeden. Ďakujem

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
muchotrafka298
20. jún 2024

Musis to vediet dolozit dokladmi u notara pri dedicskom konani.

lienka.7
20. jún 2024

Ak vieš dokázať to fakturami, tak ano. inak nie

janinah
20. jún 2024

Moji rodičia podelili majetok kým ešte žili.tiez to tak urobím .aby neboli nijaké problémy.
U vás to nepripadá do úvahy?

mamina7070
20. jún 2024

nebude sa to brat do uvahy pokial nemas nejaku zmluvu o pozicke a pod

zuzulkika
20. jún 2024

Aj mňa to raz čaká...súrodenec investo al do domu,takže ,ak by aj nezdokladpval všetko,nemôžem si nárokovať rovnako.

hellwant
20. jún 2024

@zuzulkika môžeš, nema doklady, nič nezmôže, ale je to svinstvo. V zivote by som to neurobil, rozhada sa rodina

januska12323
20. jún 2024

Keď nemáš doklady je to len na dobrej vôli súrodenca.

alexanderkovacs
20. jún 2024

Bud treba do doriesit predtym ako vlastnik zomrie . Ale vsetko treba zdokladovat.

melanta
20. jún 2024

Všetci tí, ktorí píšete, že ak má doklady, tak sa jej tie peniaze vrátia - naozaj? Prečo? Bolo jej rozhodnutie financovať zhodnotenie rodičovskej nehnuteľnosti. A práve preto podľa mňa - ale je to iba názor - nemá nárok aj keď vie náklady zdokladovať. Ale označme si právnika, nech máme reálny názor, nie domnienky. Poprosím @draik alebo @natalienka12

natalienka12
20. jún 2024

@taynee Blbost. Notar nikdy neriesi spory o dedicstvo ani spory o hodnotu dedicstva. Notar odkaze dedicov na civilny proces. Presne ako pise
@melanta v pripade, ak sa so surodencom nedohodnete, tak notar vas odkaze na civilny proces a tam musite dokazat, na zaklade akeho pravneho titulu ste investovala do cudzej nehnutelnosti. Bolo to darovanie? Aka bola dohoda s rodicmi v case zacatia rekonstrukcie? Toto vsetko sa bude dokazovat. Notar spory riesit nebude ani ziadne “bločky”. Notar bude vychadzat z hodnoty nehnutelnosti v case smrti porucitela.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalienka12
20. jún 2024

@taynee Ano, ale so sestrou ste sa DOHODLI, notar vam tam nerobil “sudcu”, sestra uznala dobrovolne tebou vynalozene naklady tak notarovi je to jedno, ako ste sa dohodli. Neplet jablka s hruskami.

natalienka12
20. jún 2024

@taynee Tie naklady si mohla ukazat sestre kludne aj doma v obyvacke, notarovi sa nic nemusi predkladat.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz