Dávka v nezamestnanosti

verini
27. máj 2013

Prosím vás, prišlo mi rozhodnutie zo soc, poistovne o nezamestnaneckej dávke, je tam uvedená len denná suma. Krát kolko dní sa tonásobí? krát 30 alebo len pracovné dni?

liz_lemon
27. máj 2013

@verini pocet dni v mesiaci

verini
autor
27. máj 2013

@liz_lemon a ked si taká skusená ešte ak vieš, ked to čítam viac krát tak ešte asi aj z tej sumy čo uviedli 50% ?

liz_lemon
27. máj 2013

ta suma je uz tych 50%
@verini

verini
autor
27. máj 2013

lebo píšu " má náro na dávku v nezamestnanosti vo výške 50% denného vymeriavacieho základu 16,888 eur

verini
autor
27. máj 2013

ješíííííííííííííííín potešila siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, dakujem

cikyta
27. máj 2013

@verini Ano, na den máš 16,888 € (rátaju sa tam aj soboty,nedele,sviatky) Ak to nezmenili....Pred rokom to bolo ešte takto 😉

verini
autor
27. máj 2013

tak nemáte pravdu baby, práve prišlo zo soc. presne polovica z toho ☹ už som sa dotešila

empathia
27. máj 2013

daju ti 50% z denneho vymeriavaceho x počet dní za predchádzajúci mesiac, nakoľko sa dávky v nezamestnanosti vyplácajú mesiac pozadu,

dada1807
21. júl 2013

poradte kolko trva kým mi pride zo soc poistovne rozhodnutie o priznani podpory dakujem

zuziii21
3. júl 2014

@dada1807 to by aj mňa zaujímalo 🙂

julia35
3. júl 2014

Ahojte. Mam tiez otazku ohladom davky v nezamestnanosti. Aby som to zhrnula. Na urade prace som evidovana od 5.1.,kedy mi vznikol narok aj na podporu. Lenze mi prislo vyrozumrnie,ze,kedze mi este v januari bol vyplateny rodicovsky prispevok,nemam narok za toto obdobie na podporu. Ja potrebujem vediet,ci sa mi teda podpora skrati zo 6 mes. na 5mes.,alebo sa to posunie. Dakujem

biene
12. feb 2015

Prosim, viete mi poradit, do akeho terminu mozem poziadat o vyplatenie zvysnej 50% davky v nezamestnanosti za obdobie, za ktore som ju nevycerpala? bola som na UPSVaR evidovana 3,5mesiaca, takze za 2,5 mesiaca by mi to mohli este vyplatit v polovicnej sume. Len neviem, ci som uz nepresvihla ten termin, kedy je mozne ziadat.
dakujem

jancamen
15. dec 2015

Dobry vecer zienky 😉 chcem sa Vas opytat ako je tovz vyplacanim davky v nezamestnanosti... V stredu som si poziadala o davku cakam na vyrozumenie este... Ak mi ju schvalia tak mi ju vyplatia v january za december bo dnes mi jedna znama povedala ze mi davku za december vyplatia az vo february spolu stou januarovou ?? Je to mozne. Prosim ak mate niekto skusenosti poradte Dakujem 😉

lubka88
16. dec 2015

Zienky prosim o radu. Ak manzel chce dat vypoved bude mat narok na davku v nezamstnanoati ak za posledne tri toky rok pracoval potom ju poberal asi 4 mesiace a od 11.04.2014pravuje do yeraz? Aby ju dostal musi cakat do toho aprila alebo uz ju dostane ? Dik

tina2014konik
18. jún 2016

Dobry den, prosím o radu. Konci mi rodicak a chcem sa prihlasit na urad prace. Kénci mi 21.7. Niekde som citala, ze sa staci na par dni vratit do prace a potom ist na urad prace. 21.7 je štvrtok.Moj zamestnavatel je v CR. KOlk dni musim odpracovat ak je v tom vikend, aby som mala maximalu vysku podpory? Zapocitava sa do toho aj vikend? Ako s ato pocita? Bude mi stacit plat v hrubom 2000 EUR a odpracovat napro od 21.7 - 26.7? Je v tom aj vikend? Ma to vplyv na denny vymeriavci zakld? Ci radsej sa zamestnat len na dva dni bez vikendu?

ada510
23. okt 2016

Ahojte bola som mesiac na podpore a teraz som tyzden zamestnana v skusobnej dobe ak sa mi vsak praca nepaci a ukoncim ju mozem sa vratit spať na podporu ? Treba odznova vsetky papiere robiť?

tigerko69
8. nov 2016

Ahojte kocky potrebujem poradit sestra je od septembra nezamestnana dnes jej prislo vyrozumenie o DVZ od januara ma prislub prace chcem vediet ze ked sa zamestna moze poziadat o vyplatenie zvysnej ciastky davky v nezamestnanosti

draik
8. nov 2016

@tigerko69
Po troch mesiacoch môže a dostane 50% za zostávajúce obdobie.

tigerko69
8. nov 2016

@draik dakujem pekne a musi poziadat?asi nedavaju automaticky ze?

draik
8. nov 2016

@tigerko69
Požiadať.

brahmi
6. mar 2017

Ahojte. Neviete mi niekto prosim poradit? Od novembra 2015 som v praci po rodicovskej dov, som teda zamestnana, ale mam aj subeh so zivnostou. soc. zatial platit nemusim, odvody do zdravot.poistovne mam zatial na nule. Dala som v praci vypoved. Koncim k 31.7.2017. Na davku v nezamestnanosti staci prerusena zivnost alebo musi byt zrusena? Prip.musi byt prerusena/zrusena nejaky cas pred tym, ako budem ziadat o davku v nezamestnanosti? Dakujem

draik
6. mar 2017

Prerušená pred zaregistrovaním na ÚP.

brahmi
6. mar 2017

Dakujem

katkaba1
10. okt 2019

Dobrý deň, 1.krát som na ÚP s tým, že mám nárok na dávku v nezamestnanosti. Na ÚP som sa zahlásila 7.10., papier o evidencii mi dajú 30.10.
Moja otázka - nebude neskoro ak zoberiem podklady do SP až koncom mesiaca, toho 30.10.?
Príp. bude mi dávka vyplatená v 11/2019 alebo až 12/2019?
Ďakujem