Dávka v hmotnej núdzi - skúsenosti

29. sep 2021

Máte niekto skúsenosť s dávkou v hmotnej núdzi ..známy žije sám je nezamestnaný a onkologický pacient je ženatý a zo zenou nežije asi 11 rokov ...chcel požiadať o dávku v hmotnej núdzi ale povedali mu, že je ženatý a že keď zo zenou nežije má sa rozviesť ...neopýtal sa však či nestačí len čestné prehlásenie že nežijú v jednej domácnosti. Neviete niekto poradiť či by ste išli čestné prehlásenie že nežijú spolu ...

vanda323
29. sep 2021

Ak je onko, môže žiadať aj príspevok od dobrého anjela sú to fakt pekné peniaze aj 300 eúr

autor
29. sep 2021

@vanda323 ďakujem za radu

moni106
29. sep 2021

Cestne vyhlasenie nestaci.musi to ist cez sud.

kkiikkaa
30. sep 2021

Stačí podať návrh na manželské výživné a bude sa posudzovať sám, manželmi ostanú.(a nikto nekontroluje,ak by náhodou súd určil výživné,či ho skutočne platí...)

autor
30. sep 2021

@moni106 cez súd myslené že sa musia rozviesť ? Ďakujem

autor
30. sep 2021

@kkiikkaa ale keď pôda návrh tak súd môže manželke to výživné nariadiť nie?

pelopeia
30. sep 2021

@kkiikkaa pokiaľ sú manželia nebude nikdy na hmotnej núdzi posudzovaný sám. Manželské výživné slúži na dorovnanie životnej úrovne manželov. To, že si ho dá niekto určiť ešte neznamená, že spolu nežijú..

dilino
4. dec 2022

@vanda323 Dobrý anjel prerozdeľuje peniaze aj deťom. Moja ťažko chorá dcérka ked žila dostavala ale nikdy to nebolo 300 eur. Každému deťom aj dospelým je to vždy rovnako. Každý mesiac to bolo iné. Ale nikdy to nebolo viac ako 150 eur mesačné.

vanda323
5. dec 2022

@dilino Pracovala som ako sociálny pracovník, vypisovala papiere viacerým rodinám ak by som mala zle info nepíšem bludy ale viem že jeden starý Pán mal onko ochorenie a poberal z dobrého anjela 300 eur

dilino
5. dec 2022

@vanda323 nehádam sa len viem že vtedy deti ešte dostávali okolo 150 eur. Brala som aj ja na dcérku postihnutú ale už zomrela.