Daňový bonus po rodičovskej dovolenke

7. feb 2022

Dobrý večer, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom daňového bonusu po ukončení rodičovskej dovolenky. V roku 2021 som nastúpila do práce po rodičovskej dovolenke, avšak som sa dočítala že na uplatnenie daňového bonusu má nárok len ten kto dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy - čo bohužiaľ nespĺňam, nastúpila som ku koncu roka a nedosiahla som požadovanú sumu (pokiaľ som správne pochopila rodičovský príspevok sa do príjmu nezapočítava). V práci som odovzdala rodný list dieťaťa kvôli bonusu, vraveli že oň požiadajú ale nevedeli či mi bude vyplatený za celý minulý rok alebo len za mesiace kedy som už pracovala, avšak nespomínali nič o podmienke tých 6nasobkov minimálnej mzdy. Mám v takom prípade nárok na bonus alebo nie? Ďakujem

alenah31
7. feb 2022

Ak si nesplnila podmienku zd. prijmu min. 6 nasobku min. mzdy-DB bude vyplateny v RZD spatne len za odprac. mesiace, v ktorych zd. prijem dosiahol vysku aspon polovicu min. mzdy. ....presne ako pises ak ten 6 nasobok dosiahnuty nebol - urcite nevyplatia DB za cely kal. rok.

peter0123
7. feb 2022

@alenah31 prípadne ak otec dieťaťa mal vyššie príjmy môže si uplatniť on

alenah31
7. feb 2022

@peter0123 mne to je jasne a zrejme aj autorke - ona sa pyta kvoli sebe - ak s otcom dietata nezije tazko si ho moze uplatnit on.

majka99999
7. feb 2022

Ked ti vratia vsetky dane (predpokladam), tak zrejme ti bonus nebide z coho vyplatit...

nikka055
7. feb 2022

Vyplatia ti iba za tie mesiace,ktore si pracovala .Tiez som na tom tak bola mzdarka si ma predvolala vraj mam narok na bonus za cely rok, zhanala som prehlasenia od muza ze on nepoberal bonus a nakoniec zbytočne lebo som nemala dostatocny prijem 🤦‍♀️😀

peter0123
7. feb 2022

@alenah31 kmotrovci majú stiedavu starostlivosť a po dohode si uplatňuje iba kmotra

autor
7. feb 2022

Vyhlásenie od otca že si neuplatňuje som doložila. Išlo mi len o to či mi bude vyplatený za celý rok, za tých pár mesiacov alebo vôbec ale už ste viacerí poradili že len za odpracované mesiace, tak teda veľmi pekne ďakujem za rady 😉

juliatriscova
7. feb 2022

Ak si si neuplatnila bonus mesačne ale chces teraz raz ročne a si nedosiahla príjem, tak nárok nemáš ani za rok ani za mesiace. Môže si uplatniť otec dieťaťa.