Daňový bonus a rozvod

12. mar 2022

Ahojte. Rozvádzam sa s mužom, on poberá na deti (2) do 6 rokov daňový bonus vo výške 46,44€ čiže 92,88€. On mi neposiela nič na deti , čiže on by nemal mať nárok ani na ten bonus a dnes mi povedal ze on žiadny daňový bonus nepoberá, čiže akože nemá o to viac na výplate, ale ma to iba úľavu na daniach.. Prosím, čo je aká pravda skutočná? Ďakujem.

petruldo
12. mar 2022

O sumu DB má zníženú daň zo mzdy, teda o to má viac na vyplatu

autor
12. mar 2022

@petruldo on mi teda povedal ze on žiadny nepoberá ze to je iba úľava na daniach takže ma klamal nie?

dzejn80
12. mar 2022

ano je to ulava na dani, cize ma mensie dane, teda ma vacsiu vyplatu

bobo2433
12. mar 2022

Keby to poberá každý mesiac tak dostáva ako píšeš ...ale on si ten daňový bonus uplatňuje raz za rok v daňovom priznaní tým pádom má daňovú úľavu ...(menej dopláca na daňovom priznaní prip.mu vracajú na daniach ).

lucka_ke
12. mar 2022

v podstate je to jeho zisk, lebo ak by mal daň 0 tak mu štát pošle DB na obe deti k výplate

petruldo
12. mar 2022

Áno klame ťa

ruzasipova
12. mar 2022

Moze to poberat mesacne, alebo rocne. Ak mesacne, ma o to vyssiu vyplatu, ak rocne, o to menej zaplati na daniach.

1andrea111
12. mar 2022

Povedz že ho nahlasis na daňový úrad že neoprávnene poberá daňový bonus, keďže spolu nežijete. Povedz mu že bude musieť tie peniaze vrátiť, tú jeho úľavu na dani.

zuzana9393
12. mar 2022

Ak pracujes daj si ty na deti danovy bonus. Ak nepracujes, dohodni sa s nim nech ti aspon to posiela, kym sa nerozvediete

ildiko36
12. mar 2022

No ďanový bonus 46, 44x 12 na jedno dieta, keď ich máš 2 tak si to rátaj dvojmo to vyda 1114,56euro..určite by som sa poradila s právnikom, za par minut pohovoru nepitaju vela

peter0123
12. mar 2022

@zuzana9393 ak otec nežije v spoločnej domácnosti s deťmi nemá nárok na bonus, ak berie jednoducho porušenie zákon! Kamoš takto vracal cez tisíc euro.

zuzana9393
12. mar 2022

@peter0123 a vieme ci oni ziju v spolocnej domacnosti? Ved pise, ze sa rozvadzaju. A trvaly pobyt mozu mat stale rovnaky. On by mal tiez rozmyslat, ci dat tych 90€ detom, alebo ich nebude mat vobec.

peter0123
12. mar 2022

@zuzana9393 v zákone sa nikde nepíše, že musia mať trvalý pobyt na rovnakej adrese. Majú žiť v jednej domácnosti. Keď sa niekto rozvádza predpokladám že majú narušené vzťahy(chlap nechce platiť) nebudú žiť v jednom byte ako taká šťastná rodinka

zuzana9393
12. mar 2022

@peter0123 takze podla coho budu vediet kde zije ked nie podla adresy? Ved on moze povedat, ze zije hocikde a ako mu to kto dokaze? A ak ona nema kam odist tak mozno spolu ziju, isto su aj take pripady. Skratka, tie peniaze by mali dostat deti, nech je to akokolvek

totatimeka
12. mar 2022

Dnes som niekde čítala (myslím že v skupine právne poradenstvo ale nie som si istá) že keď sa rodičia nevedia dohodnúť tak daňový bonus patrí matke (+aj to že nežijete spolu - takže by ho už poberať nemal)

dollyzv
12. mar 2022

No ja poberám na drobca a normálne tam mám kolónku daňový bonus a tam sumu..chlap to mal tak isto keď poberal on 🤷

autor
13. mar 2022

Pozerá som na výplatné pásky, má to tam čierne na bielom a on ma takto klame... Takže pobera to mesačne.. No zajtra smer daňové. Ďakujem.

ibrunova
13. mar 2022

Ak je zamestnaný, tak nie smer daňové, ale smer jeho zamestnávateľ. Ty si zamestnaná?

autor
13. mar 2022

@ibrunova áno ja som živnostník

matabb73
14. mar 2022

Ak si živnostníčka, daňový bonus si môžeš uplatniť ty, ako matka máš prednosť a on ho bude musieť vrátiť. Normálne si ho uplatni v daňovom priznaní a jeho na to upozorni. Daňový úrad si to už s ním porieši keď zistia, že na vaše deti ho vyplatili dva krát.

matabb73
14. mar 2022

Sú tam obmedzenia pokiaľ viem. Musíš mať určitý minimálny prijem. Myslím, že nesmie byť strata.