Daňové priznanie za rok 2020 - potvrdenia

jarka1921
24. mar 2021

Mam takú otázku a trochu dilemu, partner pracoval v zahraničí minulý daňové priznanie už podal, ale stále im chýbajú nejaké doklady teda najprv o návšteve školy a škôlky a teraz aj z úradu práce keďže som tam evidovaná. Minulý rok nemusel dokladovať nič. Moja otázka ale je ci to musí dokladovať nakoľko my manželia nie sme?

lucka_ke
24. mar 2021

píšeš o DP podávanom v zahraničí?

jarka1921
autor
24. mar 2021

@lucka_ke on podával tu na Slovensku

lucka_ke
24. mar 2021

keď nie ste manželia nemôže si na teba uplatniť nezdaniteľnú časť a teda ani za teba nepodáva žiadne potvrdenia
ak si nárokuje daňový bonus tak tam sa dávajú rodné listy, nič iné

patka06
24. mar 2021

doklady čo spomínaš k daňovému priznaniu netreba, kto to po ňom požaduje?
@jarka1921

juliatriscova
24. mar 2021

@jarka1921 deti navštevujú Slovenskú školu či zahraničnú? pokiaľ nie ste manželia, tak si na teba nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť a tým pádom sa nedokladuje nič.........

lienka.7
24. mar 2021

@jarka1921 presne ako pise
@lucka_ke nie ste manzelia, s tebou teda nic nema...
Pokial chce danovy bonus, tak len RL deti.

jarka1921
autor
25. mar 2021

@patka06 na daňovom pani chcela, aj potvrdenie o návšteve školy a škôlky a deti navštevujú školu na Slovensku a on pracuje v oblasti už 3 roky

patka06
25. mar 2021

@jarka1921 potvrdenie o návšteve školy sa prikladá iba u detí, ktoré už neplnia povinnú školskú dochádzku, pani na úrade to má nejaké pomýlené

juliatriscova
25. mar 2021

@jarka1921 potvrdenie o návšteve školy sa dokladuje len ak deti študujú v zahraničí........uvádzal v daňovom údaje aj o tebe?

jarka1921
autor
26. mar 2021

@juliatriscova v daňovom o mne ani zmienka nebola, mne to prišlo divne ze chcela potvrdenie o návšteve školy a škôlky,,, nakoľko už niekolko rokov robí v zahraničí,,, vraj to chcela kvôli tomu ze ci sa deti nachádzajú na Slovensku... Ani jeden rok nič nepýtali

jarka1921
autor
26. mar 2021

@patka06 mne to prišlo tak ako keby chceli naťahovať čas, lebo povedzme ze by školy a škôlky boli zatvorené tak ako by si to človek mal čas pozháňať

lienka.7
26. mar 2021

@jarka1921 oni si proste robia co chcu... toto robia kamoske bezne. Su tam zial nekompetentni ludia...Treba na nich poriadne nahucat ze co si dovoluju aby sa zaradili a nebuzerovali...

Btw, ked ta nikde nespominal, ako na teba prisli??? Pani je nebodaj vedma ci co???

jarka1921
autor
27. mar 2021

@lienka.7 keďže on už bol mimo slovenska tak som musela ja doniesť papiere o návšteve školy a škôlky, a pani si myslela ze sme manželia bez toho ze by sa na to pýtala a po ďalšie, teraz po n pre istotu chce doklad o platení 3.piliera, ako potom kontrolujú papiere to by ma strašne zaujímalo

juliatriscova
27. mar 2021

@jarka1921 posli mi kópiu daňového a pozriem sa na to...nesedí mi to vôbec...

jarka1921
autor
28. mar 2021

@juliatriscova on už daňové dal posledny februárový týždeň,, vyzeralo ze všetko v poriadku je a teraz po 4 týždňoch mu volali ze nech zdokladuje 3 pilier, lebo ten tam mal uvedený ze ho platí

juliatriscova
29. mar 2021

@jarka1921 ale kópiu predsa má...........pokiaľ ho tam mal uvedené, tak musí doložiť doklad z poisťovne.........

jarka1921
autor
3. apr 2021

@juliatriscova ale ako je možné že to neziadala skôr keď to podával skontrolovala všetko len mu povedala ze treba tie potvrdenia o návšteve školy a škôlky

pebu
3. apr 2021

Ahojte kocky, ja som si podala ziadost o rocne zuctovanie za rok 2020 u predosleho zamestnavatela ziadala som o poslanie potvrdenia, aby som mohla poukazat 2% a neprislo mi od nich zatial nic.. Neviem ake su tam lehoty, dokedy maju tie potvrdenia posielat? Dakujem..