Daňové priznanie, keď som na rodičovskej

2. feb 2022

Dobrý večer
Manžel si ide podať daňové priznanie, potrebuje odomna nejaké papiere keď som bola celý rok na rd?
Ďakujem

alenah31
2. feb 2022

nie

ikonica
2. feb 2022

Ak si ide uplatnit nezdanitelnu cast na nanzelku, tak potvdrenie z upsvar o poberani rodicaku .. ak si mala akykolvek prijem, aj z dohod, tak potvrdenie od kazdeho z-tela... Ak si nahodou poberala nejake davky ako napr. tehotenske, tak potvrdenie zo socialky ..

alenah31
2. feb 2022

@ikonica píše, že bola celý rok len RD - na to potvrdenie nepotrebuje, už dokonca nepotrebuje potvrdenie ani o poberaní materskej, tehot. dávke a pod. Tlačivo je robené tak, že žiadateľ priamo vpisuje sumy a svojim podpisom potvrdzuje pravdivosť údajov - až keby mal zamestnávateľ kontrolu správcu dane zamestnanec na ich vyzvanie je povinný potvrdenia doložiť.

ikonica
2. feb 2022

@alenah31 no u nas to mame tak zauzivane, ze to radsej popytame od zcov hned, ako to potom po rokoch niekde vyhrabavat... Ano, co si tam clovek uvedie a podpise je na jeho zodpovednosti, ale ludia castokrat ani necitaju poriadne co podpisuju... To je moja skusenost z praxe... Ale on si asi robi danove sam...

ikonica
2. feb 2022

@alenah31 aj ja som bola cely min rok na rd... A poviem ti, ze mi nejak sprvu nenapadlo, ze tento rok tam vstupuje aj tehotenske (poberam od sept.) Preto som jej to napisala, aby pripadne aj na toto nezabudla.. ona, ci ine, ktore to budu citat ...

alenah31
2. feb 2022

@ikonica tu to máš uvedené, u nás to bolo tiež tak zaužívané, ale ak to niekto nedonesie a žiadosť podá včas musíte mu RZD urobiť aj bez potvrdení - celý druhý odstavec a posledné dve vety z posledného. U nás ide o 600 ľudí - ak to zle popíšu - ich problém, opravy už nejdú potom cez vás ale oni si budú musieť podať opravné DP. :

alenah31
2. feb 2022

@ikonica keby len tehotenské, aj SOS dotácie, pandemické OČR a PN pre uplatenie si DB. A napr. ak niektorá poberala celý rok pandemický RP - na tú si muž nemôže uplatniť nič - síce poberala pandemický RP, ALE nebola na RD. To ešte len bude problémov každému to vysvetliť a kto pomalšie chápe - už teraz mám z toho des☹

ikonica
2. feb 2022

@alenah31 ok ja to beriem... my mame okolo 1500 zcov a poviem ti, ze maloktorych vobec napadne podat co i len ziadost... Vsetko dostanu pod nos, vyznacis im miesto podpisu a aj tak ti donesu nepodpisane... Ale mas pravdu, ze kazdy si ma za to zodpovedat sam... Mozno by stacila jeden rok sokova terapia... Kto neda sam ziadost do terminu, tak si bude robit sam danove... To by som potom mala vo febr a marci lazo plazo a robila by som mozno len 10% rocnych zuctovani 😁

ikonica
2. feb 2022

@alenah31 no vidis, este dalsie veci si spomenula... Ja som muzovi vyratala, kolko sa mu vrati a uplne som zabudla na to tehotenske... Po prepocte mi to potom vyslo tusim aj o 200 eur menej...

alenah31
2. feb 2022

@ikonica ja to tiež z programu vytláčam pre všetkých - myslím žiadosti. Ale zvyšok - ako to vypísať, to je na nich - ak sa opýta veľmi rada pomôžem, ale osobne s každým? ee - nie som otrok. To ťa obdivujem😉

ikonica
2. feb 2022

@alenah31 este ze som teraz na rodicaku a nemusim toto v praci riesit 😁 my to mame podelene, ale boli casy ked som riesila sama cca 450 zcov... no makacka ..

alenah31
2. feb 2022

@ikonica u nás to začne od 7.2. - už som na to naspídovaná😀😀😀