Daňové priznanie, keď manželka bola na rodičovskej

marik123
21. jan 2022

Chcem sa opýtať celý rok 2021 som bola na RD môže si manžel namna uplatniť daňové?Vrátia nám niečo?

barus26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jess_y
21. jan 2022

@marik123 ja sa do toho nevyznám, ale tiež som bola celý rok na RD takže som poberala iba RP a žiadny vlastný príjem som nemala, týmpádom si namňa uplatní a uvidíme čo z toho :D

jess_y
21. jan 2022

@marik123 ja tomu chápem tak, že keďže RP sa neráta do príjmu a tvoj príjem bol týmpádom 0-ový, nepresiahla si ten limit (nejakých 4tisíc) takže uplatniť si môže. Či vám ale niečo aj reálne vrátia tak to už netuším.

lucka_ke
21. jan 2022

záleží na jeho príjme a zaplatenej dani

marryen
21. jan 2022

@barus26 prosím Ťa nezavádzaj.
@marik123 áno môže stačí si prečítať podmienky. Záleží koľko dane mm zaplatil. Keď som bola ja na RD vrátili vždy slušnú sumu.

vikusjk
21. jan 2022

@marik123 môže si na teba uplatniť nárok na nezdaniteľnú položku základu dane na manželku. Či mu niečo vyjde a koľko mu vrátia však záleží aj od výšky jeho príjmu, keďže tieto nezdaniteľné časti základu dane sa po presiahnutí určitého limitu začínajú znižovať.
Ak si bude žiadať o ročné zúčtovanie u zamestnávateľa, určite nech zaškrtne políčko nezdaniteľnej časti základu dane na manželku

evica17
21. jan 2022

Vratia. RD sa pocita ako nulovy prijem. Ja som.bola pred rokom.nezamestnana a na RD - celkovo dokopy to bolo pol rok a peknu sumu vratili. Urcite si o to poziadajte, staci ti na UP ist po potvrdenie o poberani RP a manzel.nech odovzda uctovnicke.

mariet24
21. jan 2022

@marik123 stačí potvrdenie z UPSVaR a vedia ho poslat aj mailom, stačí si zavolat

slavkadi
21. jan 2022

@marik123 kedy malo dieťa 3roky? Či ešte nemalo? Iné príjmy ste nemala? Tehotenský, výhra, ...?

marik123
autor
21. jan 2022

@slavkadi
Malý nemá ešte 3 roky ani iné príjmy som nemala ani výhru

slavkadi
21. jan 2022

@marik123 takže vlastný príjem 0 a uplatniť si môže za 12 mesiacov. Vyjde mu preplatok.

evica17
22. jan 2022

@mariet24 asi.ako kde. Mne nechceli poslat mailom, trebalo prist osobne vyzdvihnut, aj s OP.

slavkadi
22. jan 2022

stačí doložiť rodný list dieťaťa a sobášny list.
@marik123