Daňové priznanie - elektronicky

patka06
10. mar 2019

Podávali ste už daňové priznanie elektronicky - ako živnostník? Je k tomu potrebný občiansky preukaz s čipom alebo mi stačia tie prihlasovacie údaje z daňového úradu? ďakujem za každú radu

romiada
11. mar 2019

@patka06 ja som teraz podavala mojej švagrinej - živnostničke priznanie. Išlo to celkom bez problemov cez stranku fin.spravy s tym pridelenym ID čislom a heslom. Vobec som nič neriešila s OP 😉

ankaevka
11. mar 2019

@patka06 portal danoveho uradu cez id sa prihlasit, najst si v katalogoch dp typ b

patka06
autor
11. mar 2019

ďakujem za pomoc, potešili ste ma

kondaska1
25. mar 2019

@romiada prosim Vas a ako ste to podali? Nevyzadovali od Vas Kep ale Ez-ku? Ja sa snazim poslat odklad danoveho a nejde mi to ani za svet... 🤔 neviem co robim zle...

patka06
autor
25. mar 2019

Odklad sa posiela rovnako ako DP, v katalogu sa nájde formulár vyplní a odošle cez podpísať a podať EZ-ou

romiada
25. mar 2019

@kondaska1 ja som to podavala ešte elektronicky (cez ID a heslo) ešte začiatkom marca. Priznanie som robila švagrinej SZČO a ona ešte nemusi isť cez KEP
Ale je pravda že dnes som podavala jednu firmu cez KEP a vôbec mi to nešlo. Niekoľkokrat som podala dokument a hodilo mi ho v Historii dokumentov do neodoslanych. Všimla som si to vdaka tomu že si vždy tlačim potvrdenie o podani - čiže logicky som sa išla pozrieť do schranky. Lebo navonok sa všetko tvarilo že mi to ten dokument podava aj mi to vypisalo že dokument bol odoslany a potom mi to stale hadzalo do Neodoslanych dokumentov. A takisto som to skusila aj cez Všeobecne podanie - podať ten dokument aspoň ako prilohu a tam mi urobilo to iste. Tak neviem čo sa deje, či ja robim chybu alebo sa deje niečo na stranke. V každom pripade tam zajtra volam.

patka06
autor
25. mar 2019

To modré tlačítko vľavo dole je na odoslanie

romiada
25. mar 2019

@patka06 ano ale kondaska asi myslí že jej to nešlo odoslať keď už používa KEP

romiada
25. mar 2019

@patka06
ja som tiež dnes podpisala dokument KEPOM , dala odoslať, tvarilo sa to že to odoslalo a v Schranke som nenasla nič žiadne potvrdenie o odoslani. Až v historii dokumentov mi to hodilo medzi neodoslane .....vobec neviem prečo.

romiada
25. mar 2019

mna dokonca dneska vyhodilo aj pri jednej firme ked som chcela podat kontrolny vykaz k dph, ze chyba na stranke a mam si volat cislo na DU. Uplne som mala bobek v gatiach že dokelu ak neodošlem kontrolny vykaz tak za to je pokuta 330 eur ☹
Nakoniec sa mi to podarilo.
Ale podla mna klasika, stranky danoveho uradu nestihaju a blbnu presne v čase podavania danovych priznaní. Zase to nas danovy urad "super zvlada" ....ako takmer každy rok

kondaska1
25. mar 2019

už mi to preslo, mala som tam chybu cez ktorú ma nechcelo pustit, chvalabohu 🙏 uz som sa videla ako narychlo vybavujeme zaručený podpis, som myslela že v tom je problem

kondaska1
25. mar 2019

@patka06 problem je že človek ktorý ide na stranku prvy krat netusi ako to odoslat, nevie čo je podpis kep alebo EZ, keby som neskusala nato klikat, ani by som nato nedosla.
dakujem za rychle rady

romiada
25. mar 2019

@kondaska1 ono ked tam mas chybu v dokumente tak Ti to dole hodi do takeho cerveneho ramika.....takze asi si si to nevsimla ze? spravne som pochopila?

romiada
25. mar 2019

@kondaska1 KEP maš kvalifikovany elektronicky podpis. To znamena že sa prihlasuješ USB klučom zapichnutym v compe, bez neho to nejde. Niekde uvadzaju aj ZEP. Je to to iste ako KEP.

kondaska1
26. mar 2019

@romiada ano mala som tam vyplnenu jednu polozku co nechceli, nevsimla som si to, potom som patrala ze ako to odoslat, k odoslaniu zvolili nestastny sposob lebo je tam iba moznost KEP-om alebo EZ-ou a pod tym celym ze instalacia podpisovych komponentov kde sa pise, ze na elektronicky podpis treba obciansky s cipom a citacku. Pre neznalych je to matuce a myslia si ze to potrebuju, nevedia ze ked daju odoslat EZ-ou, tak im to normalne odosle. Nastastie mam to za sebou, skontrolovala som aj schranku odoslanych sprav a je to v poriadku.
Dakujem este raz 👍
Pekny den vsetkym 🤗

iljanka
28. jan 2020

@romiada ahoj, nasla som tuto diskusiu...chcela by som sa spytat, ked chcem podat danove priznanie cez financnu spravu, tak sa staci len registrovat bez KEP alebo bez elektronickeho OP a potom vyplnit danove priznanie a odoslat? oni to poslu na danovy urad? Podavam prvykrat a som z toho jelen.... a este jedna otazocka, ked som bola normalne zamestnana a aj zivnostnik, tak to musim vsetko spolu podavat? Dakujem velmi pekne

ankaevka
28. jan 2020

@iljanka stačí sa ti registrovať cez vyplnenie registračného formulára, to je tá tretia možnosť, ak nemáš op na čip..vytlačíš si dohodu o elektronickej komunikácii a odnesieš to na DU, pridelia ti prihlasovacie údaje (ak si to dobre pamätám, prihlasovala som sa už pár rokov naspäť)..potom sa už len prihlásiš na finančnej správe, vyplníš formulár daňového priznania typ B (tam uvedieš príjmy zo zamestnania a aj zo živnosti spolu v jednom priznaní) a odošleš EZ-ou

iljanka
20. mar 2020

@ankaevka Dakujem, uz vsetko podane...