Daňové priznanie DoBPS

roztlieskavacka
26. jan 2021

Dobrý deň, snáď je tu niekto kto mi poradí, moja otázka sa týka toho, či mám hrubý prijem, ktorý som mala z DoBPS(student) započítat do úhrnu zdaniteľných príjmov s príjmami ostatnými (už som nebola student) a vykázať v DP. mala som príjem z dohody o brigádnickej práci študenta V mesiaci január február marec a apríl 2020. Suma všetkých príjmov z 2020 je nad sumu, kedy nie je povinnosť podávať DP.

dzulli1980
26. jan 2021

Samozrejme ... do celkového príjmu musíš podľa zákona uviesť všetky príjmy dosiahnuté za rok 2020.
@roztlieskavacka

roztlieskavacka
autor
26. jan 2021

@dzulli1980 a musim si podať DP-sama si vypísať a odovzdať alebo keď požiadam o ročne zúčtovanie zamestnávateľa, to znamena že on mi ho poda?

dzulli1980
26. jan 2021

Môže aj zamestnávateľ (závisí od ochoty účtovníčky), no musela by si mu predložiť všetky potvrdenia o príjme za rok 2020.
@roztlieskavacka

juliatriscova
27. jan 2021

@roztlieskavacka môžeš si podať sama DP alebo požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania....je to na tebe.........len treba stihnúť termín na žiadosť....

juliatriscova
27. jan 2021

@dzulli1980 nemá to nič spoločné s ochotou účtovníčky.......zo zákona môže požiadať ktoréhokoľvek zamestnávateľa a keď to stihne do termínu, tak jej ho musia urobiť......

roztlieskavacka
autor
27. jan 2021

@juliatriscova a prosim vás, tým pádom ked si vypísem žiadosť o ročne zúčtovanie u zamestnávateľa, dam mu všetky potrebné doklady, a on mi vyúčtovanie spravi, uz DP podávať nemusim? Z mojej strany su všetky povinnosti splnené ?

juliatriscova
27. jan 2021

@roztlieskavacka áno, presne tak..........