Daňové priznanie a pandemická OČR

nika2004
8. mar 2021

ahojte minuly rok som bola s detmi na pandemickej ocr. daňový bonus na deti mám vyplácany mesačne od zamestnávateľa. za toto obdobie čo som bola na očr mi daňový bonus vyplatený nebol. môžem si ho dodatočne dať vyplatiť v daňovom priznaní? Dakujem mam z toho chaus

ciernabrigita
8. mar 2021

ak spĺňaš podmienku príjmu za rok 2020 minimálne vo výške 3480€, tak áno.

nika2004
autor
8. mar 2021

@ciernabrigita dakujem za odpoved ano splnam este sa mozem opytat v kolonkach v danovom priznani kde si chcem ten danovy bonus uplatnit zaskrtnem iba tie mesiace za ktore mi ten danovy bonus nebol vyplateny? Dakujem

juliatriscova
8. mar 2021

@nika2004 môžeš si ho uplatniť za tie mesiace, ktoré si bola na pandemickej očr.......ak tvoj príjem nepostačuje, tak na posúdenie príjmu sa započítavá aj pandemická očr...........zaškrtneš celý rok DB, započítaš to, čo ti bolo vyplatené zamestnávateľom a rozdiel ti vrátia............

nika2004
autor
8. mar 2021

@juliatriscova dakujem za odpoved a ked mam postacujuci prijem aj tak zaskrtnem cely rok DB?

juliatriscova
8. mar 2021

@nika2004 áno celý rok..........máš tam kolonky, nárok na DB, zamestnávateľ vyplatil a rozdiel, ktorý vyplatí správca dane......

nika2004
autor
8. mar 2021

@juliatriscova dakujem pekne za trpezlivost ze sa tolko vypytujem 🤣

jannes007
23. mar 2021

Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Manžel SZČO - 0€ prijem, závislá činnosť - 850€, pandemická OČR - 3800€. ako zadať v DP tu pandemickú očr, ked zamestnavatel neurobil RZD aby mohol poziadať o vyplatenie Dan.bonusu? ked zadam príjem zo závislej činnosti, tak nevypočíta Dan.Bonus.... Len do osobitných záznamov udať ten príjem z očr? oni to zrátajú? Vopred dakujem velmi pekne za každu radu