Daňové priznanie a 15 dní na opravu chyby

jelenec448
25. apr 2019

Prosím o radu ohľadom daňového priznania. Robila som si ho sama a teraz mi prišiel list z daňového úradu, že tam našli chybu..Mám 15 dní na opravu. Na akom tlačive sa podáva oprava? Hľadám v googli a nejako sa neviem vysomáriť...dodatočné či opravné? Ďakujem.

vikusjk
25. apr 2019

Ak vieš, akú opravu máš spraviť, tak môžeš podať to isté tlačivo, len zaznačíš, že ide o dodatočné priznanie. Ale najčastejšie to tetušky riešia tak, že tam pôjdeš a podpíšeš sa k oprave, alebo môžeš poslať oznámenie o zmene údajov, záleží na správkyni, zavolaj si tej pani, čo ti list poslala a dohodni sa s ňou.

romiada
25. apr 2019

@jelenec448 zavolaj im, ak je to nejaka mala chyba , tak to môžeš opraviť doma, oskenovať a poslať mailom. Mne tak teraz vyšla správkyňa v ústrety.

romiada
25. apr 2019

@jelenec448 ak je ta chyba zásadná, že mení celú výšku dane, tak by sa malo podať dodatočné priznanie. Opravné sa podáva iba do termínu na podanie daňového priznania. Ale ako vravím, najlepšie zavolať (na tú kontaktnú osobu vo výzve) , byť milá, nekonfliktná a snažiť sa dohodnúť 😉

timilv
25. apr 2019

Manžel mal tiež menšiu chybu v daňovom a stačilo aby tam prišiel a vyznačil opravu na pôvodnom tlačive, ale pani pod ktorú mi patríme je fakt poklad a tá chyba bola naozaj len drobnosť... Skús zavolať, možno sa to dá takto riešiť 😉

bronik89
26. apr 2019

Tiež ma napadlo, že by bolo najlepšie, aby si sa tam zastavila a oni ťa isto odtiaľ nevyženú, že si s tým máš poradiť sama