Daň zo mzdy

faith6
11. dec 2023

Vypitala som si papier koľko som zarobila za celý rok 2023, chápem správne že tá daň zo mzdy mi bude vrátená keď si podám daňové priznanie?

mk1111111111
11. dec 2023

Orientacne, lebo si nedaa vsetky indicie: napr., ak si sama, bez deti: Ak sinpracovala u zamestnavatela cely rok, odratavala mesacne nezd.cast, nebola pn, tak nie

luliu
11. dec 2023

@faith6 nie, nechápeš to správne

slovenka753
11. dec 2023

@faith6 nie. Každý mesiac platíš 'zalohu' na daň z príjmu. Keď si podas daňové (marec 2024) tak sa vypočíta presne koľko si mala platiť daň a buď ti nieco vrátia (Max pár eur) alebo si doplatis. Ale veľmi sa v tom ale nevyznám, tak ma keď tak opravte. P.s. ešte som nepočula o tom že by ti mali vrátiť daň, ako si k tomu prišla ? 😉

nivea777
11. dec 2023

@slovenka753 keby bola dlhodobo PN, tak vtedy býva preplatok napríklad

patka06
11. dec 2023

Nechápeš správne, platíš preddavky na daň
V daňovom priznaní ti za určitých okolností môže vzniknúť preplatok, ale rovnako aj nedoplatok.
Dala si málo informácií

faith6
autor
11. dec 2023

Mam dieta brala som 140mes,pn som 2mesiace, daňový bonus mi vyplatia za tie 2mes?

petamich
11. dec 2023

@faith6 nie ak si bola cely mesiac PN = nevznikol ti ziadny zaklad dane v danom mesiaci, tak nemas narok ani na danovy bonus, jedine, ze v rocnom uhrne si mala dostatocny zaklad dane, aby mohol byt danovy bonus priznany

petamich
11. dec 2023

inak to by sa nam vsetkym pacilo, ak by stacilo podat danove priznanie a vratia nam celu dan ;)

faith6
autor
11. dec 2023

@petamich celý rok som u jedného zamestnávatela, som myslela ze aspoň ten daňový bonus doplatia za tie dva mesiace

petamich
11. dec 2023

@faith6 ked si v tom mesiaci neodviedla ziadnu dan, ako mozes mat narok na danovy bonus? 🙂 vravim, mozno v rocnom zuctovani a pri zohladneni prijmu celeho roku ti to vyjde ale ak by sme sa pozerali cisto na tieto dva mesiace, tak nie (PN je nezdanitelny prijem)

patka06
11. dec 2023

@faith6 Nárok na daňový bonus ovplyvňuje výška príjmu / základ dane/ nie to či i u jedného alebo viacerých zamestnávateľov

faith6
autor
11. dec 2023

@patka06 myslíš to co tam mam zarobené za celý rok?

patka06
11. dec 2023

@faith6 áno, v daňovom priznaní sa počíta príjem za celý rok
Odporúčam ti poradiť sa s účtovníčkou

zalka
11. dec 2023

@faith6 vrátia ti dan ale len časť zodpovedajúcu NCZD za tie dva mesiace čo si bola PN.