Daň za smeti v mieste trvalého či prechodného pobytu

nikolienka28
27. máj 2014

Ahojte baby potrebujem poradiť, minulý mesiac som platila v mieste trvalého pobytu za mňa a za syna daň za komunálny odpad 60 eur a teraz mi prišiel papier do miesta prechodného že mám znova zaplatiť 20 eur za komunálny odpad za mňa, trvalý a prechodný pobyt nie je v jedno meste ale v jednom kraji áno, ako to mám riešiť? Musím zaplatiť za smeti 2x? alebo mi odpustia nejakú čiastku? Pozerala som aj zákon ale dáko sa do toho nerozumiem. ďakujem za pomoc

stefka33
27. máj 2014

Majú právo požadovať od teba na oboch miestach. Je na dobrej vôli primátora, starostu či ti odpusti smetné. My platíme v mieste prechodného pobytu, kde máme kúpenú nehnuteľnosť a reálne žijeme. V mieste trvalého pobytu žiadame každý rok o odpustenie smetného keďže tam nežijeme. Starosta nám zatiaľ vždy vyhovel. Zákonný nárok majú však na oboch miestach.

nikolienka28
autor
27. máj 2014

Tak to už je potom iné svinstvo.... ☹

sisaha
27. máj 2014

@nikolienka28 stačí ak dáš napr. potvrdenie od zamestnávateľa, že u neho pracuješ - z čoho je zrejmé, že nežiješ v mieste trvalého bydliska. Tam by som žiadala o odpustenie a platila v tom meste, kde sa realne najviac zdržuješ.

nikolienka28
autor
27. máj 2014

@sisaha som na materskej a žijem na mieste prechodného pobytu 20 rokov, akurát som volala s maminou a vravela mi že ona tak už bola pre toto a pani jej rovno povedala že takéto žiadosť absolútne neodsúhlasujú.....ale písala mi jedna pani že ona platí smeti tak že zaplatí na jednom mieste a na druhé zanesie papier o tom že platila už tam a že takto to robí už 4 roky a vždy platí len na jednom mieste nie na oboch tak ja teraz neviem čo mám robiť, nemám na rozhadzovanie peniazmi..

stefka33
27. máj 2014

@nikolienka28 Je to bohužiaľ tak. Požiadaj na oboch miestach o odpustenie smetného. Možno ti jeden z mocipánov odpustí, alebo dá zľavu. Podľa zákona majú nárok na smetné obaja. Akékoľvek potvrdenie ktoré by si im doniesla môžu prehlásiť za zdrap papiera.

sisaha
27. máj 2014

@nikolienka28 tak ale potom zakon nie je jednotný, lebo v niektorých mestách takéto zdrapy papiera uznávajú...

nikolienka28
autor
27. máj 2014

Och ja teraz neviem v BB že to neodsúhlasia vôbec a tu v BR no neviem ale asi ma dnes šľak trafí neviem či mám chytro ušiť trvalé kde nebývam alebo prechodný do plaču mi je ☹ ☹ ☹
@stefka33

nikolienka28
autor
27. máj 2014

@sisaha Skúsim to v mieste prechodného uvidím čo mi povedia ale fakt neviem či má m rušiť prechodný alebo trvalý ☹

stefka33
27. máj 2014

@sisaha Áno uznávajú, ale je to dobrovoľné zo strany mesta, obce. Zákonný nárok majú. Ja dokonca nenosím nič a starosta mi na odpustí smetné len tak na čestné slovo. 😉

nikolienka28
autor
27. máj 2014

@stefka33 Skúsim teda aj ja sem dakoho pozháňam známeho tam a opýtam sa že ako to je tu že či schvaľujú alebo nie ale veľkú nádej tomu nedávam

janickacrazy
27. máj 2014

@nikolienka28 A nemožeš si prehlásit trvalý pobyt na to miesto kde si a ten prechodný zrušit? Ja platím 35 v prechodnom a 7 v trvalom, kde som doložila papier, že vačšinu roka tam nebývam. Pani na úrade mi povedala, že minimálnu sumu zaplatit musím, aj ked tam nebývam.