Daň za manželku

13. jan 2024

Potrebovala by som poradiť ako postupovať. Minulý rok 2023 som pracovala na zmluvu Január-máj, od júna som zahlásená na UP ako nezamestnaná. Pravdepodobne mi treba ísť na UP kde mi dajú výpis za ten čas čo som na UP ale čo tie mesiace kde som pracovala? Mám to riešiť s bývalým zamestnávateľom?. Ďakujem za odpovede.

lindus_esterka
13. jan 2024

Byvaly zamestnavatel ti vyda Potvrdenie o zdanitelnych prijmoch za 2023 alebo ho poziadas aby za teba urobil rocne zuctovanie dane

vikusjk
13. jan 2024

Pýtaš sa kvôli svojmu daňovému priznaniu, či kvôli uplatneniu nezdaniteľnej časti základu dane na manželku tvojim manželom?

autor
13. jan 2024

@vikusjk pre manžela potrebujem

vikusjk
13. jan 2024

Tvoj bývalý zamestnávateľ ti vystaví potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2023 a na základe neho si aj ty požiadaš o vrátenie dane (ak si platila nejakú daň) a aj manžel si požiada na základe kópie tohto potvrdenia a môžeš dať čestné prehlásenie o čase, kedy si na ÚP, o prepočítanie nezdaniteľnej časti ZD na teba

lindus_esterka
13. jan 2024

Pokial manzel nemal fakt kralovsky plat, tak si nezdaniteľnú cast moze na teba uplatnit len ak tvoj zaklad dane bol mensi ako 4500€ a kedze ty mas 5mesiacov odrobenych, tak je mozne, ze si túto sumu presiahla

mamina7070
13. jan 2024

poberala si podporu ? mozno si nebude manzel moct uplatnit NZDC na manzelku zavisi od cisiel

autor
14. jan 2024

@mamina7070 nie nepoberala

autor
14. jan 2024

@vikusjk ďakujem za info 😉

mamina7070
14. jan 2024

potrebujes potvrdenie o zdanitelnych pri och od predchadzajuceho zamestnavatela

ak si zarobila menej ako 5000 po odpocitani poistneho tj z hrubej mzdy) tak rozdiel si muz uplatni

autor
14. jan 2024

@mamina7070 super ďakujem, pôjdem to povybavovať, veľmi ste mi pomohli 😉