Daň z kryptomien

neillys
14. feb 2022

Čaute, riešil tu niekto daň z kryptomien! Ako to prebieha v praxi. Alebo si myslíte že ľudia daň vôbec neriešia?

dominidi
14. feb 2022

@neillys z mojich skusenosti z prace ti mozem potvrdit ze ludia neriesia zdanovanie takychto “vedlajsich” prijmov, ale raz sa im to moze velmi nepekne vypomstit 🤷‍♀️ Oficialne by sa malo klasicky dan z prijmov+zdravotka

cecilia29
14. feb 2022

Pripnem sa, aj mňa to zaujíma. Hlavne ide o to že daň je neskutočne vysoká - 40%

smoulingirl
14. feb 2022

@cecilia29 To odkial je cifra 40%?

@neillys pokial krypto len drzis a neobchodujes s nimi, nemusis nic riesit. Zdanuju sa len vynosy. Pokial mas tie, tak dan je 19-25% + 14% odvod do ZP. V danovom priznani je na to osobitna kolonka.

cecilia29
14. feb 2022

@smoulingirl 25% + 14 % ..teda 39%

smoulingirl
14. feb 2022

@cecilia29 och, jasne máš pravdu, ale to je "iba" z časti základu dane nad alebo rovnej 37 981,94 eur

anonym0001
14. feb 2022

@neillys a kto pride na to, ci mas/nemas kryptomeny? 😀

hopsadobrandejsa
14. feb 2022

Kazda krajina ma ine pravidla ohladom zdanovania krypta cize je potrebne sa riadit danovymi zakonmi krajiny v ktorej mate danovu povinnost.

To co rozpravaju dievcata je pravda. Zaklad dane je bud 19 alebo 25 percent v zavislosti od toho ci prijmy prekrocia sumu 35 000 eur alebo nie + odvod do ZP.

V krajinach ako Malta a Portugalsko su kryptomeny oslobodene od dani, preto tam firmy presuvaju svoje sidla aby od tejto dane boli oslobodene.

Vo Svajciarsku su zisky z kryptomien z privatneho kapitalu oslobodene od dani z prijmu. Vynimkou su len staking alebo mining kryptomien.

Firmy ktore sa zivia obchodovanim s kryptomenami od dane oslobodene nie su.

buberova
14. feb 2022

Inak podľa mňa je zbytočné zamýšľať sa nad tým či to ľudia riešia alebo neriešia... Lebo ak teba začne riešiť daňový úrad bude ti na 2 veci im hovoriť že na modrom koníku ti ženy písali že dane z kryptomien neriešia a kolega v práci má rovnaký postoj. Zákon na Slovensku je postavený tak, že sa to zdaňuje.

sardinka32
15. feb 2022

U nás je najvyššia vďaka čítačovi grafov Počiatkovi...easy money za nič pre štát. Ťažko povedať či to štát bude riešiť, momentálne možno nie...ale na toto sa tuším nevzťahuje premlčacia doba, takže aj keď Ti na to prídu za 10 rokov, budeš cvakať spätne a plus ešte možno dáke sankcie alebo súd na krku.