Dajú na matrike rodný list dieťaťa iba otcovi?

miriama_m
18. nov 2015

ahojte, v nemocnici po narodení malého mi dali papier, že po 6.dňoch od narodenia dieťaťa má ísť otecko na matriku a vyzdvihnúť rodný list. Dajú rodný list aj mne, keďže je otecko odcestovaný pracovne v zahraničí a príde až v polovici decembra? Som slobodná, priateľ ale priznal otcovstvo dieťaťa. Ďakujem za rady..

mikys1
18. nov 2015

jasne ono to vravia , lebo maminy väčšinou ešte nevládzu

miriama_m
autor
18. nov 2015

@mikys1 a nebude to problém, keď to tam vlastne má otecko podpisovať?

loginexistuje
18. nov 2015

No ak podpisal otcovstvo a dohodu o mene dietata tak to problem neni

vydrnik
18. nov 2015

Pokial pred porodom podpisali dohodu o otcovstu a predlozila v porodnici problem nebude.ja som pred porodom nebola vydata psr mesiacou pred porodom zme sli na matriku a tam zme zpisali zapisnicu o otcovstve.a tu som predlozila u porodu

tanina724
19. nov 2015

Na matriku pre r.list môžeš ísť kľudne ty alebo priateľ. Mne bol manžel, kamarátka si bola sama a sestra tiež sama. A priatel jej priznal otcovstvo. Nebol tam žiadny problém.

miriama_m
autor
20. nov 2015

Mne ho nedali. Včera som tam išla, že teda problém nebude a pani ma odbila, že mám smolu...

zuzka38
20. nov 2015

@miriama_m ako ze mas smolu??

vydrnik
20. nov 2015

@miriama_m to ako myslis,nechapem preco ti nedala rodny list

loginexistuje
20. nov 2015

@miriama_m no pockaj a dohoda o priznani otcovstva obsahovala aj krstne meno dietata? lebo ak nie tak potom veru smola.

miriama_m
autor
21. nov 2015

@loginexistuje neobsahovala, lebo nám vtedy pani nič také nepovedala na tom úrade. Ja ako prvorodička som netušila, že niečo také existuje...a vtedy sme jej tak prízvukovali, že v čase narodenia bude priateľ v zahraničí, tak aby som mala ten rodný list k dispozícií a nič o dohode krstného mena nám nepovedala. Takže teraz to musíme riešiť cez ambasádu alebo notára.