Dá sa podať anonymné udanie na sociálku?

18. nov 2021

Prosím vás dá sa podať anonymné udanie na sociálku? Ako sa postupuje?? A hlavne keď neviem meno na ktorých by som tú kontrolu podala. Ide o to že bývame v bytovke a keď som sa vrátila z pôrodnice zhruba vtedy sa tam tá rodina nasťahovala tiež s novorodencom. S nikým sa veľmi nebavia a na zvončeku nemajú meno😔

pribinak
18. nov 2021

Zavolas anonymne na tel.cislo, opises o aký problém sa jedna, das adresu, poschodie, byt. Treba aspoň meno prenajímateľa, nejaký údaj treba.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapepe
19. nov 2021

A dôvod udania je??

elementissa
19. nov 2021

@beata_k nebavia sa so susedmi a nemajú zvonček, to je samo o sebe na sociálku predsa!!!!! 🤣

nafka0483
19. nov 2021

@elementissa Asi ma dovod preco ich chce nahlasit a to ze sa nebavia so susedmi a nemaju zvoncek je poznamka k tomu, ze nema ziadne dalsie udaje o nich - nevie sa dopracovat napr k menu, lebo na schranke nie je a so susedmi nehovoria tak asize tiez im nepovedali meno.

luciannka83
19. nov 2021

Skus prosim napisat dovod, preco chces podat podnet.

autor
19. nov 2021

@luciannka83 to dieťatko je zhruba také ako naše cca 3mes. V byte sa fajčí. Bábätko som nikdy nevidela že by s ním chodili čo i len na prechádzku. Otec berie omamné látky a ešte ich aj predáva (chodia sem podivný ľudia niečo si podajú a odídu 🙂) matka sa o dieťa veľmi asi nestará keďže počuť len otca ako sa s ním zábava. A keď už dlho plače kričia po ňom nem je ticho a trieskajú dverami čiže nechávajú to úbohé dieťa pravidelne vyplakať. Keď je hore áno, otec sa s ním zabáva ale hrozný spôsobom rozpráva mu blbosti a straší ho. Máme papierové steny 🙈každý by to vedel opísať a potvrdiť. Lenže my bývame nad nimi čiže to počujeme asi najlepšie. Už sa stalo keď bol chlap pod vplyvom bolo počuť ako bije tú ženu. A už sa stalo že bolo počuť ako si ďalej užívali hoci im už dieťa začalo plakať až už aj vrieskať zrejme od hladu ale kým oni si nedokončili číslo to bábätko tam plakalo. A bolí ma srdce keď to počujem lebo keď si pomyslím si že takýmto spôsobom by som sa ja správala k našej malej bambi tak je to niečo strašné a na plač.

autor
19. nov 2021

@elementissa prosím Vás najprv si to poriadne prečítajte potom sa navážajte. Nie kvôli tomu že nemajú zvonček ale neviem o nich žiadne údaje keďže nemajú zvonček. Ani len meno.

nominativ
19. nov 2021

Len podaj podnet. Ale je to na dlhé trate. V okoli sa casto podával podnet na matku troch deti, ktorá žila na heroine, predávali to, deti zanedbané… sociálka sa vždy ozvala dopredu a nebojte, vtedy to na odobratie nebolo. Ešte aj MŠ matku kryla. Vyriešilo sa to až keď tam nabehli kuklaci, zabásli ich a deti bolo treba umiestniť (s vyžratými ritkami do krvi…)…

Ja neverím v silu sociálky, rovnako ako v prípadoch nahlásených týraných zvierat, je zvyčajne všetko “ok”.

jankapepe
19. nov 2021

Nahlas to

luciannka83
19. nov 2021

🥺😢 no chuda dieta. Potom sa mozme cudovat, co po svete chodi, ked niektore deti musia bojovat o pozornost. Smutne. Urcite nahlaste. Az mi uzko prislo.

autor
19. nov 2021

@luciannka83 ja by som to veľmi rada. Ale neviem o nich žiadne údaje. Jedine viem aké majú auto 🙈

naloxon
19. nov 2021

Podozrenie z týrania, zneužívania alebo zanedbávania dieťaťa je možné anonymne nahlásiť na bezplatnú linku Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny 0800 191 222. Pre intervenciu orgánov sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately je potrebné dieťa identifikovať, t.j. nahlásiť meno a adresu.

V prípade, ak ste svedkom týrania, zneužívania alebo zanedbávania dieťaťa, život alebo zdravie dieťaťa je bezprostredne ohrozené a je nutný okamžitý zásah zložiek integrovaného záchranného systému volajte na číslo tiesňového volania 112.

veverickav
19. nov 2021

Tak toto je strasne ☹ urcite nahlas, ja by som tiez. A dovtedy by som to robila, kym by sa daco nevyriešilo. Budes mat svedomie čisté, ze si s tym nieco robila. Strasne mi je luto takýchto deti... chudiatko male ☹

veverickav
19. nov 2021

@nominativ 😔😔😔

mariska1989
19. nov 2021

Nahlas ako píšu adresu čislo poschodia číslo dverí napr atď .určite neváhaj a náhľas .chudiatko malinké 😔 ja nenechám ani minútu tu moju plakať .ak si ublíži tak hneď utešujem až vie som tu pre ňu . niektorý ľudia si nezaslúžia dieťa vôbec .snáď jej ho odoberú a dajú do milujúcej rodiny . Ja by som to skúsila nahrať aspoň tie zvuky ,plač ako sa k nemu chovajú čo sa deje

loginexistuje
19. nov 2021

urcite to nahlas ak tak daj spu oni ich identifikuju neboj sa ak nezarunguje socialka tak policia

autor
19. nov 2021

Ďakujem určite to budem riešiť.!!!

sasitimi17
19. nov 2021

Bozinku snáď sa ti to podarí, držím palce ✊🏻✊🏻🍀

jaskolka
19. nov 2021

Číslo bytu, ulica, poschodie. Povieš, že nemáš o nich iné údaje a stručne opis, čo sa deje, dôvody, prečo oznamujes.

elementissa
21. nov 2021

@nafka0483 ja to chápem, to bol vtip :D netreba všetko brať tak smrteľne vážne

slim_any
13. sep 2022

Ahoj, prosím, chcem sa len spýtať, či si to nahlasovala a ako sa to vyvíja ďalej, či vieš o tom ze by tam napríklad boli zo socialky, polícia a podobne, cisa skludnili..ďakujem...mam niečo podobne v susedstve