Dá sa anonymne nahlásiť, aby išla sociálka skontrolovať deti?

30. jún 2024

Mamky možno mi budete vedieť poradiť, dá sa anonymne nahlásiť aby išla Socialka skontrolovať deti do domácnosti? O deti sa matka nestará, je ľahostajná, nič ju nezaujíma, kričí po nich, nadáva im že sú sprosté, bavíme sa o detoch do 4 rokov :( Deti sú veľmi zanedbané. Starať sa nechcem ale tu už ide o deti a deti mi nie sú ľahostajne. Keď už vidím na nich že doslova pýtajú o pomoc, oci smutne, vkuse len po vonku sú☹️ Dakujem za pomoc

najna08
30. jún 2024

Dá sa podať aj anonymne

autor
30. jún 2024

@najna08 a ako? Nevie to nikto zistiť?

najna08
30. jún 2024

Tak osobnú skúsenosť nemám, ale ak vyslovene dáte žiadosť o preverenie anonymne, tak oni nesmú zverejniť vaše meno.

autor
30. jún 2024

@najna08 Dakujem za pomoc

petrao2
30. jún 2024

Zavolate
Nahlasite a poviete ze je to anonimne
Ale nezaručuje nikto ze sa udeje nieco prevratne
Vlastna skusenost

deti95060810
30. jún 2024

dá sa... aj nás niekto nahlásil... len u nás boli 10 min. a odišli rýchlo preč...
meno nepovedali...

autor
30. jún 2024

@petrao2 čo prevratné?😕

pribinak
30. jún 2024

Zavolas na toto telefóne cislo, môžeš aj anonymne
Povieš o akú rodinu sa jedna, kde žijú, das adresu a meno, aby vedeli kam vlastne majú ísť a opises situáciu deti

0800 191 222

petrao2
30. jún 2024

No tiez som nahlasila ze deti nevyrastaju v dobrych podmienkach
Prisli pozreli odisli to bolo všetko
Mna nahlasila byvala sefka
Boli u nas dlho aj s malou sa zozpravali ale u nas nemali co najst

autor
30. jún 2024

@petrao2 aha, rozumiem, ale prečo riešili aj vás? Nepodavala si to anonymne?
@pribinak Dakujem pekne

petrao2
30. jún 2024

Davala som anonimne ale kedze slo o rodinu vedela som kedy boli
U nas boli na podnet cudzej zavistlivej osoby a prekutrali nas viac ako tu moju rodinu
Takze je to tak 50/50

pribinak
30. jún 2024

Gramatické okienko: anonym, anonymne….pise sa to s “y”

simona20201309
30. jún 2024

@deti95060810 tak ale asi ste tušili že kto vás nahlásil a prečo?

deti95060810
30. jún 2024

@simona20201309 nie nikdy sme sa nedozvedeli... ani sme vlastne nepátrali.

cimage
1. júl 2024

To by muselo byt naozaj velmi zle aby zobrali deti. Ved stat by sa musel starat a maju vela deti v domovoch. Zober si deti v osadach, to by kazde druhe islo prec.

tinqua
1. júl 2024

Ono ked socialka pride zvacsa skontroluju ci maju deti kde spat, ci maju svoju skrinu, ci maju co jest, socialne zariadenie, pripadne prehodia par viet s detmi...nic z toho nemusi byt v 100% stave. Nemusis mat doma poriadok ani deti nemusia byt oblecene v cistom s usmevom a pribnakom v ruke. Deti sa odoberaju v ohrozeni zivota, keby pridu a najdu rodicov s ihlou v ruke alebo dieta podvyzivene s ozratou mamou spiacou na stole. Kym im da najest a zakladne ich obriadi, tak je to tolko co ma kazde dieta v osade a tie sa neberu, ono potom su tu precedensy a sudy. Usmernenie a upozornenie je po vacsine maximum co urobia.

xsuzannex
1. júl 2024

@cimage len "osadnici" su chranena skupina. Pre nich zial neplati to co pre beznych ludi..

vevebono
1. júl 2024

No neviem. Mne poslali sociálku 12 rokov dozadu. Dostali anonymný list. Ale pán co prišiel na kontrolu mi ho ukázal, podľa písma som presne vedela, že má udáva svokra 🫣
A teda. Pan išiel potom, ze dieťa musí mať posteľ a aspoň dve hračky. Vtedy je všetko v poriadku. Bavili sme sa dlho o tom, bol fešák a ja som bola rada, že mám niečo iné konečne 😁😁