Covid v škôlke. Na čo mám nárok?

gemelos
28. okt 2020

Dievčatá.. malá mala v marci 3 roky, do škôlky nastúpila v septembri tohto roku. Do augusta mi bol vyplácaný predĺžený rodičovský príspevok, keďže v marci ked mi mal končiť, začala tá prvá vlna pandémie. Od septembra pracujem naspäť v práci. Bohužiaľ, tento týždeň dala naša škôlka oznam, že sa vyskytol Covid v škôlke a keďže je viacero detí a aj učiteliek pozitívny, máme dôkladne zvážiť nutnosť dať dieťa do škôlky. Okrem iného ochorela na covid aj pani učitelka, ktorý ich má v triede + niektoré deti z dcérinej triedy. Stále však škôlku nezatvorili, je tam veľa iných tried. Tento týždeň som nechala dcéru doma, lepíme to s mužom na 1/2 dňa do roboty ja, potom on..ale obávam sa, že celý november bude ešte takýto a ja sa naozaj bojím dať ju do škôlky teraz.
Keby mi zamestnávateľ umožnil zostať napr. celý november doma a odhlásim ju zo škôlky, už asi nemám nárok opäť na predlžený rodičák však? Nechcem zostať doma bez príjmu a ešte aj bez akejkoľvek fin. pomoci od štátu (OČR asi do úvahy nepripadá, chorá nie je, škôlka zatvorená nie je). ČO mi jediné zostáva? Pracovať a ju dať do škôlky i napriek mojím obavám? :-/ To si neviem predstaviť..

veronikaszabova
28. okt 2020

@gemelos na korona RP 100% nemas narok. Ani OČR, pokial nie je chora a ani korona OČR, lebo skolka funguje dalej.

gemelos
autor
28. okt 2020

@veronikaszabova paráda..

matapo
28. okt 2020

...ale ak je zavreta dcerina trieda tak mas narok byt s nou na OCR, ved cele skoly/skolky sa nezatvaraju zatial, len triedy kde sa pripady vyskytli...

beezmeenaa
29. okt 2020

@gemelos teraz zas obnovili rodičovský príspevok. Ci sa to na Vás vzťahuje overte na sociálnej poisťovni. Ako to však vyriešite v práci to neviem. Pandemicka OCR pri chorobe alebo uzavretí zariadenia.

cecilia29
29. okt 2020
mon895
29. okt 2020

@gemelos ked su pozitivny dceriny spoluziaci a priamo jej ucitelka a dcerka bola ich priamy kontakt dcera ma byt v karantene a vy tym padom mate narok na ocr

liligreg
29. okt 2020

Nemusí byt zatvorená skolka, ale rátam, že trieda je. Keď je pravda, že aj učiteľka, aj deti z jej triedy... u nás mal jeden autistickými chlapec maminu aj sestry pozitívne na kovid, cela trieda sa zatvorila, chlapca však netestovali.. trieda zostala zatvorená a všetky deti (okrem neho) šli na testy. Ostatne triedy fungovali

gemelos
autor
29. okt 2020

Dnes nám prišiel termín na testy..ide na testovanie celá trieda..karanténa trvá do 8.11. Môžem si OČR uplatniť aj od minulého týždňa kedy dcéra už nechodila do škôlky (z obavy.. ), alebo až od tohto, kedy nám oznámili, že sú potvrdené pozitívne prípady? Kde je vlastne nejaký oficiálny dátum (okrem toho čo nám telefonicky volali) že treida je zatvorená? od akého dátumu to mám rátať?

beezmeenaa
29. okt 2020

@gemelos no od kedy uzavreli dcerinu triedu