Covid pozitívne 11 ročné dieťa a odmietnutie OČR

bamarama82
31. jan 2022

Dobrý deň. Mám 11.r dieťa, kt malo od 25.1.uzavretu triedu kvôli pozit.spoluziakovi.28.1.mala pozit. Pcr aj dcéra. Volala som pediatricke a ta mi odmietla vystaviť ocr s tým, že nakoľko som neockovanu matka, mam ist ja na karantenu PN. Ak by som bola plne očkovaná, vtedy by mi ocr dali. Vraj majú také nariadenie. Namietal som, volala som na socialka, vraj nárok na ocr mam ale dr.ma odmietla. Stretli ste sa s tým niekto?

terina25
31. jan 2022

@bamarama82 to pocujem prvy krat. To co si ty ocko alebo nie je tvoja vec a nema to s ocr nic spolocne.

loginexistuje
31. jan 2022

o potrebe OCR u dietata nad 11 rokov rozhoduje lekar podla stavu dietata nie je nannu automaticky narok

loginexistuje
31. jan 2022

nezavisi to od ocko statusu rodica

loginexistuje
31. jan 2022

mozno to ale lekarka mysli tak ze ocko matka 11 rocneho dietata nedostane karantennu PN a preto jej ona da OCR ale neocko matka ma narok na pandenicku PN tak ma vyuzit tuto😉

simca06022011
31. jan 2022

pandemicku OCR som si nahlasovala sama, cez socpoist... ale asi tam pojde o vek, zda sa mi ze do 11r to je, preto ti to ma vypisat dr. Ved sa daj na PN... ci je s tym nejaky problem?

martinka13
31. jan 2022

Pokiaľ bola uzavretá trieda, nemusíte vôbec kontaktovat pediatra. Treba písať na sociálku. Mate nárok na pandemicku ocr

simca06022011
31. jan 2022

@martinka13 dieta do 11r

andrejka1974
31. jan 2022

@bamarama82 ale ty musíš zostať doma v karanténe a tak budeš mať PN

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
31. jan 2022

@fidka79 to o rodicaku pises... OCR pandemicka je taka ista, tu nic nemenili

kacena4
31. jan 2022

neviem prevo by si nemohla byt na ocr ak by tvoje dieta malo zapal pluc ci ovcie kiahne neda ti ocr?? nechapem. pandemicku nie, ale klasicku mas narok

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
31. jan 2022

@fidka79 mne to netreba vysvetlovat, ja pisem k tomuto "...A dieta v skolke a mamicky si pekne doma zadky "valali", som rada ze to konecne zatrhli". Nic na tom nezatrhli, od zaciatku pandemie bola OCR do 11r

slavkadi
31. jan 2022

@bamarama82 ak je dieťa pozitívne choré do 16r. máte nárok na pandemicku očr, vystavuje ju pediater, môže trvať aj dlhšie ako klasická ocr ktorá je max 14 dni, s tým či ste očko či neocko ti nemá nič! Ocr sa vám lepšie oplatí, to máte od začiatku 55%denneho vym.zakladu, kdežto pri PN máte prvé tri dni len 25%. Ak teda nemáte v kolektívnej zmluve dohodnuté inak. Ja by som sa nenechala odbiť, žiadajte ocr, pediater tam zaskrtne karatenu.

slavkadi
31. jan 2022

@bamarama82 a inak ak bola od 25.1 uzavretá trieda a vy ste s dieťaťom doma, pediater vám už od toho dňa mal dať pandemicku očr, nielen odo dňa pozit. Pcr testu.

bamarama82
autor
31. jan 2022

@slavkadi chápem argumentu ze do 10r +364dni mam nárok ostat doma s dietatom a preukazovať na základe cestného vyhlásenia socpoist. Tak som zo robila od začiatku pandémie. Ale po dosiahnutí veku 11r,teraz ma 11r 2mes mi to musi potvrdiť pediater bud A choroba alebo B karantena.
Celý problém je, že prišla otázka, či som očkovaná a ze maju nariadenie ze neockovany rodic ma ist na karantenu PN, nie na ocr. Ak by som bola očkovaná vraj mi vystavia ocr. To uz som sla do útoku.... Ja som pcr negat a nemôžem celodenné opatrovať chore pozit. dieta ale očkovaný muz by mohol... Tak som volala na socpoist a na hygienu a oni ze jasne môžem ísť na ocr. A dr stále odmieta ze nevystavi ocr. Prečo mám ísť ja negatívna na karantenu PN za 25% prvé 3 dni keď preukázateľne mam závetu triedu min.tyzden a tento týždeň nemoze dieta do skoly keď je choré a diagnostikovanie pcr testom???
Kam sa mam ešte obrátiť???
Všetky známe sú na ocr a pritom aj ony ako matky sú pozit a môžu byť na ocr ale ja z titulu neockovania nemôžem...
Vraj lekári dostali z asociácie lekárov takýto manual

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkadi
31. jan 2022

@bamarama82 asi len zmeniť lekára, alebo ozvať sa na úrad pre dohľad nad zdrav.starostlivostou?

slavkadi
31. jan 2022

@fidka79 ale je, ak sa dieťa 11 az16r. nie je schopné fyzicky ci mentálne o seba postarať počas svojej karantény, má rodič nárok na pandemicku očr, len ju musí potvrdiť pediater.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkadi
1. feb 2022

@fidka79 ale pokiaľ má dieťa covid je nárok na pandemicku, tam je na to kolónka na tlačive, čo vypíše pediater. Je to práve preto, ak by liečba trvala dlhšie. A klasická ocr môže byť už 14 dni, to sa už minulý rok menilo.

bamarama82
autor
1. feb 2022

Na socpoist mi jasné povedali, že keď má dieťa už 11r môžem ísť na ocr, len mi musí opeciatkovat tlacivo lekár a bud dá A ako choroba co covid s príznakmi je, alebo B ak je karantena v skole. Nechcem si uplatniť na karantenu v skole, ak by bola zdravá tak ju necham aj sami doma časť dňa, ale je chora, ma covid preto som chcela chorobou ocr a na to bola odpoveď, že pokiaľ mám pozit dieta, len plne očkovaný rodic môže ísť na ocr, neockovany si ma vziat karantenu PN.
To je co za blbosť keď o tom nevie ani socpoist?? Je to vraj pokyn aliancie lekárov. Podľa mňa je to čistý blud a diskriminácia, aby mi pediater odoprel starostlivosť o chore diata z dôvodu že nie som za očkovaná.

slavkadi
1. feb 2022

@bamarama82 tak na toto nemá právny dôvod, takže by som si stála za svojím a žiadala ocr. Máte na ňu nárok. A je len na vás či si dáte ocr alebo PN. To ako keby sa vás pýtali, či máte ešte dosť dovolenky a kto má, nech si čerpá tú 🤦

iwesska
1. feb 2022

@fidka79 OCR je 14 dni,nie 10

iwesska
1. feb 2022

@bamarama82 Diskriminacia riadna,ja som neocko a normalne si OCR cerpam. Co koho do mojho ocko statusu?!?

slavkadi
1. feb 2022

@bamarama82 https://www.health.gov.sk/?covid-19-metodicke-u... myslí pediater niektoré z týchto usmernení? Lebo nikde som to nenašla. Možno by bolo opýtať sa priamo na ministerstve zdravotníctva? 😁

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terina25
1. feb 2022

@bamarama82 tak povedz ze si ockovana. Ako si to overi? Nijako. A ani na to nema pravo

zuzanka.zuzu
1. feb 2022

@terina25 uz povedala ze je neocko, zase nerobte z lekarov debilov