Čo znamená, že mi vrátia dane?

christian2
18. feb 2021

Ahojte, po návrate zo zahraničia som bola 2 roky na rodičovskej a od septembra pracujem. Teraz mi zamestnávateľ podával daňové. Ekonómka hovorila, že mi vrátia dane. Ako to je ? Nerozumiem za čo mi majú vrátiť ? Ďakujem

qetka
19. feb 2021

@christian2 platila si dane 4 mesiace. Na rok mas narok na odpocitatelnu polozku. Kedze ti ju odpocitavali iba 4 mesiace, v danovom si ju uplatnis za celych celych 12 mesiacov a tak ti zostane preplatok, ktory to vratia. Ak budes robit 12 mesiacov a kazdy mesiac ti ju odrataju, tak ti to plus minus zostane na 0. Ma to este ine podmienky samozrejme - ak zarobis nad urcitu suku,, tak sa ti odpocitatelna polozka zmensuje, pripadne dostanes “milionarsku dan”. Ale to nepredpokladam, takze v v jednoduchosti plati ten zaciatok.

smirnoftka
19. feb 2021

@qetka vedela by si vysvetlit milionarsku dan?

juliatriscova
19. feb 2021

@smirnoftka to znamená, že keď tvoj základ dane je rovný alebo vyšší ako 37163,36€, tak si nemôžeš uplatniť nezdaniteľnú časť čiže 0€ a tým pádom ti vyjde vysoká daň na úhradu.........tomu sa hovorí milionárska daň.........

juliatriscova
19. feb 2021

@christian2 vrátia ti daň za mesiace september až december..........tú, ktorú si zaplatila z výplaty.......

christian2
autor
19. feb 2021

Ďakujem za odpoveď