Čo všetko potrebujem vybaviť pre bábätko do Anglicka?

dvnz
18. dec 2011

Ahojte..V anglicku som zila 3 a pol roka , v máji 2011 som prisla na SK že tu pobudnem s rodinou a pôrod budem mať tiež tu..Hned ako som prisla na SK som posielala U1 do Anglicka aby ma odhlasili z NI a dala som sa tu poistit aby som mala vysetrenia a porod a poradne vsetko zadarmo a aby som bola uplone poistena.Na konci jula sa nam narodil syncek , cizer odny list ma slovensky a aj poistenie..Doteraz sme na SK ale za par dni sa vraciame do UK..Preto by som sa as chcela spytat co vsetko musim urobit v Anglicku kedze malinky niema britsky rodny list..spravia mu NI? Je tu nejaka mamicka ktora odisla zo SVK s dietatkom?dakujem za kazdu odpoved

lillah
18. dec 2011

Sice moje deti su narodene v Uk ale poradit ti mozem jedno....Deti nemaju NI. Ich poistenie sa vztahuje na rodicov. Rodny list si zrejme budes musiet dat uradne prelozit do anglictiny. Najlepsie by bolo keby si si zavolala na Ministerstvo zahr. veci SR ohladom uradnych veci (rodne listy a pod) a potom na Jobcentre plus ohladom benefitov a poistenia. Ked sem prides chod ku gp a spytaj sa ako je to s registraciou ak dieta nema britsky rod. list.

jankaxxx
18. dec 2011

moj syn sa sice narodil tu v anglicku ale pri registracii k doktorovi nam netrebalo rodny list a ani v podstate nicine som nevybavovala lebo poistenie ma automaticky a ani na pridavky a benefity mi netrebal rodny list nic take som to \dokonca vybavoala cez telefon🙂

dvnz
autor
20. dec 2011

dakujem baby, no po Vianociach cestujeme spät takze mame co robit a dohanat a budem si to musiet vsetko preverit..dakujem za pomoc x