Čo všetko potrebujem, keď chcem vybaviť hmotnú núdzu?

anielik285
20. júl 2016

Ahojte chcem sa spýtať čo všetko potrebujem aké doklady poprípade papiere, keď som s 2deťmi sama bývam u mami a chcem si vybaviť hmotnú núdzu ? Jedna ide teraz v septembri do škôlky a druhá do druhej triedy a ja poberám rodičovský príspevok a hladám si prácu... vopred vám ďakujem za odpovede

moni244
20. júl 2016

Hmotnu nudzu ti neuznavaju, lebo zijes v domacnosti s inou osobou, budu brat aj tvoj prijem a aj tvoj

moni244
20. júl 2016

Tvojej mamy, navyse poberas rodicak, co sa tiez rata, cize co najskor pracu si treba najst

anielik285
autor
20. júl 2016

@moni244 ďakujem... hladám si prácu no neni to lahké všade kde som písala sa začína zmena o 6hod a školku otvárajú o7hod

3009
20. júl 2016

@anielik285 ak bývaš u mamy, tak prípadne s ňou dohodnúť, aby ti deti ráno zobrala ona do škôlky a školy a ty budeš chodiť pre ne. Vždy sa dá, keď sa chce.

loginexistuje
20. júl 2016

@anielik285 treba sa dohodnut s mamou alebo s nejakou inou mamickou aby ti ju vyberala ci vodila do skolky.... to su uz velke deti tam sa da riesit aj praca, alebo si hladat nejaku taku co sa da prisposobit napr. chodit upratovat a pod.

v kazdom pripade davky v hmotnej nudzi ti nevyjdu kym poberas RP ani keby si byvala sama... k potrvdeniam treba mat najma urcene sudom vyzivne na obe deti... ak si bola vydata tak je mozne poziadat aj o vyzivne na seba /tam ale je otazne ci ti priznaju kedze mas MS pre dieta a mozes ist pracovat/

inak skolky su vacsinou od 6:30 aj v Senici myslim ... tak ta polhodina proste to treba nejako vykryt ... /mas pomoc rodiny co je velke plus/

anielik285
autor
20. júl 2016

@3009 ona pracuje chodi na 6hod

3009
20. júl 2016

@anielik285 tak potom si najdi robotu, že ráno zoberieš deti ty a poobede vyberie mama. Ak mama chodí na 6 hod., tak o 14,30 končí.

anielik285
autor
20. júl 2016

@3009 presne a dakujem stale hladam tak sa snad neco podari

fidorka7
26. júl 2016

@anielik285 a ešte sa ako príjem ráta aj výživné na deti, takže by ti asi ani hmotná núdza nevyšla.

anielik285
autor
27. júl 2016

@fidorka7 ďakujem moc

bobika492009
27. júl 2016

Baby takže aj keby žena byvala sama s detmi nema narok na nič? kedže berie rodičak?
Príspevok na byvanie sa neda uplatniť, a rozne ine dávky pre slobodne matky s detmi ..

fidorka7
27. júl 2016

@bobika492009 baby, dávky pre slobodné matky NEEXISTUJÚ, to je FÁMA. existujú len bežné dávky pre matky s deťmi, už pochopte že slobodná nemá v porovnaní s vydatou žiadne výhody. A tak je to správne, treba sa rovnako postarať o všetky matky a deti bez ohľadu z akej rodiny pochádzajú.
príspevok na bývanie je súčasť dávky v hmotnej núdzi, treba si dať vypočítať.

anielik285
autor
27. júl 2016

Ja som si to chcela vybavit len aby som platila menwj skolku nakolko som sama a vyzivne posiela ako kedy to je vsetko ale dakujem za odpovede