Čo s OČR nad 10 dní?

pimpulienka
1. nov 2020

Ahojte,
potrebovala by som sa poradiť, ako je to s OČR (som s dcérou doma, ma 10 rokov) od 9.10. Už je to presne 24 dni..Mám sociálnou poisťovňou predplatených len 10 dni?
Môže byť OČR nad 10 dni? Úprava na dlhodobú očerku nie je až od roku 2021? Ako postupovať? Napíšem ešte stručný popis problémov dcérky: chodíme po vyšetreniach ma celodenné teploty do 38 (zvacsa okolo 38) od rana do večera nevie sa prísť prečo, čiže len tapeme riešime s lekármi čo jej je. Zajtra mame ďalšie krvné odbery..
Ďakujem.. už je to pre mna dosť zaťažova situácia

veronikaszabova
1. nov 2020

@pimpulienka platena OČR len 10 dni

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@veronikaszabova poradíte mi teraz postup? Vôbec neviem kedy sa jej stav upraví teploty ma od 4.10 (to som najprv prvé dni riešila dovolenkou, mysliac si, že to bude chvíľka) čiže zamestnávateľ mi dá neplatené voľno po 10 dňoch ocerky?
Respektíve dátum sú na koniec ocerky (papier čo mám doma potom píšem reálne ukončenie čiže snáď november nejaký dátum?)

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@veronikaszabova druhý papier čo mám doma ocerky tam napíšem reálne ukončený datum? ( v tomto prípade netuším nejaký novembrový dúfam) mám kontaktovať sociálnu poisťovňu?

loginexistuje
1. nov 2020

@pimpulienka ak ma dieta celodenne teploty 38 stupniv 24 dni tak uz mala byt hospitalizovana a na infuzkach

lenka7477
1. nov 2020

očr je platená 10 dní , potom môžeš síce pokračovať , ale nebudeš to mať zaplatené .
Alebo sa dá na jeden deň dať dovolenka a znova 10 dní očr . Ale musí byť na inú diagnozu. To Ti mala hádam Dr. vysvetliť.

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@loginexistuje akurát že ona reálne funguje (je, hra sa, učí sa, ako zdravá..teplomer ale ukazuje okolo čísla 38) videlo ju už neviem koľko doktorov 🤷🏻‍♀️ Čiže prosím pýtam sa na ocerku

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@lenka7477 nevysvetlila vôbec

lucka_ke
1. nov 2020

OČR môže byť aj dlhšia ako 10 dní, čiže v práci si ospravedlnená kým OČR trvá, ale platených máš len 10 dní, musela by sa OČR ukončiť a napísať iná diagnóza, aby si ju mala znova platenú (znova 10 dní)

veronikaszabova
1. nov 2020

@lenka7477 len aku "inu" diagnuzu jej da? Ked ma stale to iste?

lenka7477
1. nov 2020

@pimpulienka ☹ držím palce

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@lucka_ke ma celodenné teploty bez ešte nezistenej príčiny.. pobehali sme už toho dosť veľa od kardiológa, sona, rtg, krvi.. čiže nie je záver 🙁 zajtra mame na Kramároch ďalšie odbery

lucka_ke
1. nov 2020

ja sa nehádam, len vysvetľujem ako to funguje

lenka7477
1. nov 2020

@veronikaszabova robí sa to tak ako píšem , ja som tak bola doma ked mala Lucka kiahne a nemohla som ísť hned po 10 dnoch od nej . Doktorka to potom musí podložiť dovodmi ked to bude posielať do poisťovne.

loginexistuje
1. nov 2020

@pimpulienka na OCR ti uz odpovedali platena 10 dni zvysok neplateny ale ospravedlneny u zamestnavatela

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@loginexistuje áno ďakujem čítam si to

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@loginexistuje beháme po doktoroch zajtra ma na Kramároch ďalšie odbery, lekárka primárka z oddelenia podla všetkých výsledkov povedala (už 2 pediatričky ju vyšetrujú) že na nej nič objektívne nevidí, vyšetrená bola riadne, ale pokračujeme..
Uz som z toho dosť zúfalá

lucka_ke
1. nov 2020

Dlhodobo zvýšená teplota môže sprevádzať tieto ochorenia:
rakovina,
tuberkulóza,
problémy so štítnou žľazou,
zápal v tele,
reuma,
neodhalená infekcia,
zlatý stafylokok,
alergia,
Crohnova choroba.

treba ísť na ďalšie vyšetrenia, niečo jej musí byť, bez príčiny to nebude

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@lucka_ke veď zajtra ráno sme na dalších odberoch na Kramároch nič iné len beháme po vyšetreniach a čakáme výsledky ani nerobíme..🤷🏻‍♀️ A všetky výsledky sú zatiaľ v poriadku krv ma robenu už na x veci..kardiológ, orl, sono brucha..

misana84
1. nov 2020

a keby teraz isiel manžel?alebo babka by s nou ostala?

pimpulienka
autor
1. nov 2020

Na druhu časť OČR mám napísať reálny dátum ukončenia (s nejakým snáď novembrovým termínom?)

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@misana84 nemôže ísť muž robi mimo Bratislavy a babka v tejto situácii koronovej je stále doma a dáva si pozor

lubka73
1. nov 2020

a kolkatacka je? lebo ak je uz 5 tak u nej mozes ist aj na pandemicku ocr zatial do 30.11.

pimpulienka
autor
1. nov 2020

@lubka73 nie práveže 4. ročník to by bolo iné keby bola na druhom stupni

lubka73
1. nov 2020

@pimpulienka tak skoda ☹️

ovaaa
1. nov 2020

Buhuzial klasika ocr je len 10 dni.Tiez som riesila co dalej, kedze syn mal salmonelu 1 mesiac a stale nemal stolicu negativnu.To bol v skolke. Bohuzial som to lepila s dovolenkou, ocr a pomohli nasi. Je smutne, ze ocr nie je do vyliecenia dietata. Nie kazdy ma hned jasnu diagnozu a niekedy sa caka na vysledky testov a lieba zacina az potom. Tak ako ti pisali baby.....vycerpas 10 dnis jednou diagnozou jeden den pojdes do prace a potom znovu na OCR s urcenou diagnozou. Mozes mat este neplatene volno ale odvody si budes za tie dni doplatit sama. Niekedy riesia tak, ze matka sa da na PN....

hettinka
1. nov 2020

@pimpulienka
Ak je stvrtacka, nárok je 10 dni, prerušiť na pár dni zasa nastúpiť. Alebo sa vystriedať s otcom dieťaťa.

andreakotesova
1. nov 2020

A pozor, za tie dni neplatenej OCR si budes musiet platit odvody.

petruldo
1. nov 2020

@andreakotesova iba zdravotné poistenie

pimpulienka
autor
2. nov 2020

Ďakujem vam za rady práve si to pozerám