Čo s bezdomovcami?

chobotnica777
7. sep 2024

Nepripravuje sa nejaký zákon na nich? Keď strpcuju život obyvateľom ci už pri nákupných centrách alebo pod barakmi? Každý deň alkohol čuča a podobne? Policajt povedal ze pokutu je im zbytocne dávať keď nemá z čoho zaplatiť. Ako sa ma vyriešiť tento problém?

gribka1
7. sep 2024

Tak od tejto vlády nič nečakaj, toto nedokážu vyriešiť, teda no, nechcú, ale to platí aj pre predchádzajúce vlády.

pralinka25
7. sep 2024

@chobotnica777 a ako by si ho riesil ty? toto je celosvetovy problem aj v najvyspelejsich mestach sveta. ani ine vlady si s tym nevedia dat rady ocividne.

gribka1
7. sep 2024

Možno určiť nejaké podmienky pre bezdomovectvo. Všetci máme povinnosti prečo nie oni.

petulda333
7. sep 2024

Neviem ako to riesit,ale tiez mi to vadi. U nas plno ciganov. Minule som davala nakup fo auta a okolo mna traja a peniaze pytaju. Potom zacali tahat kosik lebo chceli mincu z neho. Otras. Ja som sa bola stazovat aj v obchode. Maju tam sbs tak nech ich poslu prec,nech neotravuju zakaznikov

gribka1
7. sep 2024

@petulda333 Ja sa ich pytam, ci maju citacku na kartu? 🤣

chobotnica777
autor
7. sep 2024

@pralinka25 v Maďarsku zevraj si s nimi dali rady.

petulda333
7. sep 2024

@gribka1 ja uz zvysujem hlas ma nich. Su neskutocne drzi. Povies,ze nemas hotovost tak cumi na nakup a pyta veci z nakupu. Minule odomna flase chceli

mamickalisticka
7. sep 2024

Mne to ide tiež na nervy a dosť sa ich aj bojím. Obchádzam z kilometra 🙄

gribka1
7. sep 2024
markusrasford
7. sep 2024

@gribka1 a oni by prečo nemali? Maju ale nikto ich nekontroluje. Tu iné zložky zlyhávajú nie bezdomovci. Keby neboli charitativne spolky majú sa ešte horšie. Osud bezdomovcov nepoznáme tak ich nesudme. Aká skodna je bezdomovec pre spoločnosť? Žiadna. A pozrime sa na našich vlastencov co sa buchali pri 80 výročí SNP ze oni sú aký....tam tečie ryža a tam sa varí kaša ale nie pre každého. Po troch dňoch bombových útokov na školy prišiel Drucker a Šutaj ze treba zaobstarať pre skoky kamerový systém co by stal 60 miliónov ako rýchlo to vypočítali a verím tomu ze ani paru nemá Drucker ze koľko škôl je na Slovensku. To ze sa na poštách predávajú už aj vložky to je jeho robota. On je nenápadný ale veľký obchodník. Toto je problém Slovenská ako sa ulievaju peniaze. Ozaj Sakova co je počuť o ministerstve hospodárstva? Dolinkova ďalšia ryža v Trenčíne v nemocnici. Takto sa to robi do psej matere.

gribka1
7. sep 2024

@petulda333 Bezdomovci?

gribka1
7. sep 2024

@markusrasford Bezdomovectvo je rozhodnutie. Aké majú povinnosti?

chobotnica777
autor
7. sep 2024

@gribka1 pocula som len od jedného pána že tam to nejak funguje ze eu pripravuje dačo do 2 rokov. Neviem presne...

gribka1
7. sep 2024

@chobotnica777 Tak super, snáď niečo vymyslia, aby sa im pomohlo zaradiť do života, teda ak chcú.

stanulienkat
7. sep 2024

@gribka1 oni sa nechcu zaradit. Im to vyhovuje. Nechce sa im pracovat. Len vypalovat zobak a slopat.
@markusrasford sorry, ale bezdomovci su skodna. Okrem kriminality ma obtazuje ich spravanie, zgrupovanie, zapach, neprisposobivost, obtazovanie okoloiducich, zobranie, curaju kade-tade, spinave a znecistene sedacky v Mhd, okupovanie laviciek v parkoch, na staniciach.. ..
V 99% si za svoj osud mozu sami-nechce sa im pracovat, ani zaclenit sa do spolocnosti.

petulda333
7. sep 2024

@gribka1 ano. Prazdne flase nech im dam

markusrasford
7. sep 2024

@gribka1 také iste ako každý jeden z nás. Keď to nevieš zájdite na MU na MP a nech ti to vysvetlia

gribka1
7. sep 2024

@petulda333 Ja len poviem že choď do roboty, zarob si. A idem si svoje.

pralinka25
7. sep 2024

@chobotnica777 naozaj? pred dvomi tyzdnami som sa vratila z budapesti. ver mi ze ich tam bolo neurekom. rozhodne viac ako u nas a to v tejto sfere pracujem

gribka1
7. sep 2024

@markusrasford Ja to nepotrebujem vedieť. Vieš o nejakých špeci zameraných na bezdomovcov? Stačí áno, nie.

eliska13
7. sep 2024

@chobotnica777 bola som v USA pred radnicou stany a kopa bezdomovcov doslovne vsade.Ignorujem, neodpovedám

markusrasford
7. sep 2024

@stanulienkat v našom meste je ich možno 20. Biely kriminalitu nepachaju? Prídi do nášho mesta cez víkend mládež 15 až 25 ročná viac škody narobí ako bezdomovci. Je to moja skúsenosť. Mame MP mame políciu majú svoje kompetencie keď robia zle majú ich riešiť. Dnes máme už všetci mobily kľudne môžeme zavolať MP aby prišli a riešili bezdomovcov. Hľadáme stále bezdomovci. Cigáni a migranti. Ozaj kde sú migranti? Ako nastúpil hranol zmizli. Slovák potrebuje problém tak si ho urobí.

markusrasford
7. sep 2024

@gribka1 prečo by mali mať oni niečo špeciálne zameranie? To každá "skupina" co sa nám nepáči bude mať špeciálne zameranie?

slavomira236
7. sep 2024

@chobotnica777 u nas sedi jeden rom pod jednotou(bezdomovec nieje) uz ho lazdy pozna
Mnohi mu kupia jest vodu a zarobi si aj
30 eur kazdy den. Vyzera slusny nepije. No naco mu chodit do roboty takto mu je dobre..aj deti ma len neviem kolko. A co sa tyka bezdomovcov co by si ty s nimi robila? Co im maju dat byty stravu zadarmo?? Zavriez do vezenia? Tam by sme ich zas my zadarmo krmili...bezdomovci su vsade vo svete. Ked u nas este neboli videla som ich uz vela v polsku ako dieta.

markusrasford
7. sep 2024

@pralinka25 ako máš pravdu úplne súhlas. Len si treba uvedomiť ze Budapešť ma cca 2 miliónov obyvateľov

gribka1
7. sep 2024

@markusrasford Áno musí, pretože pracuješ, tak si postihnutelný, oni nepracujú, sú nepostihnuteľný tak čo akože urobia?

tilly
7. sep 2024

@eliska13 aký štát a mesto? Ja som bola tento rok, videla som 5 miest a ani jedného, ale boli to malé, turistické mestá a atrakcie plus vegas, takže tam by som ich ani nečakala. V NY boli bežne skoro v každom vyklenku, ale boli slušní, neotravovali a žiadne stany.

markusrasford
7. sep 2024

@gribka1 prečo by boli nepostihnutelny? Tak isto platia na nich zákony ako pre mňa.

pralinka25
7. sep 2024

@markusrasford ale to nie je podstatne v tejto teme. ona povedala ze to vyriesili. pytam sa ci naozaj preto lebo som ich tam videla a nie malo. ak by to vyriesili nie su tam alebo nie na ociach. to je cele. neriesim pomer.
ved aj na slovensku to bolo vyriesene do 89. to uz ako je ina debata.

gribka1
7. sep 2024

@markusrasford No a ako? Za všetko máš pokuty, nemajú na nich. Niečo ako cigáni. Tak čo im urobia?