Čo môže vziať exekútor?

30. jún 2024

Kamaratka ma dlzoby no nic nema. Byva u kamarata a jedine co ma ona je mobil a oblecenie. Co jej exekutor realne moze zobrat? A ako to funguje ked exekutor pride a vidi dom 3 auta, tv, 2 pocitace atd. Ale nic z toho neni jej ale toho kamarata musi sa to nejak preukazat alebo ho to nebude zaujimat a zoberie vsetko co uvidi?
Kamaratka nad tym premysla, trvaly pobyt ma vsak vedeny ako bezdomovkyna.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
30. jún 2024

🤦‍♀️ ako sa dá dostať do takej situácie? Zaujíma ma to aby som vedela čomu sa v živote vyhnúť? Ako sa toto da?

stanulienkat
30. jún 2024

@simona20201309 musis byt leniva, hlupa a mat laxny pristup ku vsetkemu...

mircalla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
30. jún 2024

ja nechápem ako môžeš spávať, keď si mladá a máš takéto problémy. A že kamarátka.

simona20201309
30. jún 2024

@mircalla zlatokopky? Zlatokopky sa nikdy nedostanú na dno a neostavaju len s mobilom v ruke. Skôr ako písala Stanka, že toto dokáže len naozaj hlúpy lenivý človek

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
30. jún 2024

Kamarátka nech začne nájsť aby sa zbavila dlhov a nie rozmýšľala či jej exekútor môže vziat mobil

luccija
30. jún 2024

Čo s tým ma jej frajer?sú to jej dlhy a ona nič nemá.
@esterr_ka môže mať na zdravotnej poisťovni dlh, že nepracuje a neplatila si ako samoplatca

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
30. jún 2024

@simona20201309 Jaj sorry, zle som citala. Ja ze dlzoby a exekutora ma on a ona u neho byva

autor
30. jún 2024

Baby prodim Vas neurazajte ju. Nebola to jej vina. Do tych dlhov ju dostali vlastny rodicia. Chcela im pomoct a takto dopadla.
Takze staci ked ten kamarat ukaze blocky ze to kupoval on? Ci ako? Viem ze jeden pc neni jeho ale ten druhy si vraj on zostavil. Exekutor by nemal brat veci ktore patria jemu nie?? Ved tym porusuje zakon. Moze sa potom domahat vratenia? Alebo to musi riesit sudnou cestou?

sasa1310
30. jún 2024

akože nebola to jej/tvoja vina? Veď si dlhy treba splácať.

autor
30. jún 2024

@sasa1310 ale kde pisem ze ich nesplaca? Ona chce len vediet co by sa stalo. Exekutora nastastie nema ale chce to vediet.

Nieje ziadna zlatokopka. Normalne chodi do prace, ten kamarat je si myslim nieco viac ale nestaram sa do nich. Ona mu kedysi ked este byvala v byte pomohla s byvanim a on jej to takto vratil ze byva u neho. Ale ona ma izbu na povale a on dole

luccija
30. jún 2024

Čítaš čo píšem?prečo by mali brať niečo priateľovi?dlhy má ona, keď brala úver kvôli rodičom a nevedela splácať mala to riešiť....ona si zarobila na problémy.Jej môžu zobrať jej majetok, jej výplatu, keď sa raz zamestná atď....

mircalla
30. jún 2024

@autor Prosim ta tieto rozpravocky...."Kamaratka" si nevie anonymne polozit otazku? Fakt uveritelny pribeh od Rosamundy Pichlerovej.
Nestaram sa do nich, ale pisem v jej mene na MK.

autor
30. jún 2024

@luccija aky majetok jej vezme ked nic nema?

autor
30. jún 2024

@mircalla nema internet v mobile pretoze potrebuje kazdu korunu. A zamestnana je splaca to postupne

tykat
30. jún 2024

V prvom rade by mala kontaktovat nejaku bezplatnu pravnu poradnu, zosumarizovat vsetky dlhy, vsetky prijmy a pokusit sa najst riesenie. Pracuje legalne? Ma zmluvu? Ak ano je tu otazka mozneho osobneho bankrotu, vtedy sa vyhne exekucii (ak uz ju nema).
Radim cim skor najst poradnu a zistit ake ma moznosti. Natahovat sa s exekutorom o nejaky televizor nie je riesenie.

maca1984
30. jún 2024

Sranda je, že vždy tieto témy ohľadne dlhov sa pýtate za kamošku, kamoša, sesternicu, koňa, psa.... 😂

btw- ani kamoš u ktorého býva nemá internet ?

jaja9098
30. jún 2024

Nezoberú jej nič pokial nema majetok, ale to nemení nič na tom že si musít ie exekúcie vyplatiť, nech sa postaví k tomu ako zodpovedný dospelý človek lebo na to velmi škaredo doplatí v budúcnosti.

lejllamt
30. jún 2024

Ak nič nemá ale pracuje tak bude mať zrážky zo mzdy....habanie vecí býva až ako posledné ....

sasa1310
30. jún 2024

@maca1984 jasne, že je to ona. Všetky info má zrazu ako na dlani

saraxyz
30. jún 2024

@tykat o osobný bankrot môže požiadať až vtedy, ak má min.rok vedenú exekuciu

tykat
30. jún 2024

@saraxyz aha, to som nevedela, nastastie s tym nemam osobnu skusenost.

autor
30. jún 2024

Ona exekuciu nema ale boji sa ze ci nahodou nieco nevyskoci. Zamestnana je nastastie ale hlada si este dalsiu pracu aspon na vykendy nech to cim skor splati.
A mna sa to ozaj netyka.
Kamarat internet nema pretoze byva na dedine a tam ma stale co robit takze ho vraj nepotrebuje.

tykat
30. jún 2024

Ved to je jedno ci je "kamaratka" aj autorka temy.
Ak to chce riesit tak cim skor ist tym dlhom v ustrety a ukazat snahu, hlavne nehrat mrtveho chrobaka nech to este nenarastie.

mircalla
30. jún 2024

Nema internet, rodicia ju obrali o vsetko a toto cele je kvoli nim, zije u bohateho princa, ale kazdy spi zvlast. Kamarat bohac tiez nema internet, nakolko byva na dedine a tym padom ho nepotrebuje (logika?)
To je ozaj skvost. Nie sme padnute na hlavu.Mozno ked zacnes pravdu, tak bude vacsia ochota radit.

macatt
30. jún 2024

Vždy sa dá dohodnúť na splátkovom kalendári, hoci aj po 15€(tiež mám kamaráta čo dlhy zdedil po otcovi) a vždy ako jeden dlh vyplatil, ten druhý si navýšil… jednoznačne ukázať snahu, komunikovať s veriteľmi, zdvihnúť telefón, odpovedať na výzvy, vysvetliť situáciu… dá sa exekútorovi vyhnúť..

sasa1310
30. jún 2024

aké všetky informácie máš o tej tvojej kamarátke. Apropo exekútor ti môže šiahnuť na všetko.