Čo doručuje polícia?

michaltat
6. jan 2021

Som v zahranici. Podnajomnik ma inform oval, ze prisla policia a vraj ma hladali a chceli predat sudnu zasielku. Na sude Mi nik nedvihal. Neviete Co policia dorucuje.?Kamaratka robi na exekucia v Systeme nemam nic tak Toto nebude. Moze to byt dedicske? Cakam na predvolanie zatial este nebolO

aduskalac
6. jan 2021

@michaltat dedciske chodi postou to nenosi policia

natalia912
6. jan 2021

@michaltat ono stačí ak vám to posielajú z ineho sudu a už jej nič neukáže...a čo doručujú tak to je naozaj len vo hviezdach...

misionar33
6. jan 2021

ak je zo, súdu tak to môže byť predvolanie svedka, môže to byť žiadosť o vyjadrenie k návrhu ako odporcu, môže to byť platobný rozkaz alebo rozsudok (vtedy to je nebezpečné lebo dosiahne právoplatnosť aj ked sa nepreberie). Teoreticky aj to dedičné, ale to by malo byť od notára, aj ked si to ludia často mýlia - úradná zásielka.

misionar33
6. jan 2021

@aduskalac každý úrad, aj notársky posiela veci poštou. Vždy! Ak sa to nepodarí doručiť poštou môže požiadať o doručenie políciu.

michaltat
autor
6. jan 2021

@misionar33 Lenze exekuciu nemam tak platobny to nebol

sense
6. jan 2021

Skus zavolať na príslušný policajný zbor

janka_266
6. jan 2021

@michaltat môže to byt čokoľvek čo ste si neprevzali od žaloby, cez uznesenia až po predvolanie ako svedok. Každopádne policajti zvyknú chodiť aj viackrát, ak na prvýkrát nezastihnu človeka.

misionar33
7. jan 2021

@michaltat to je ten problém. najprv je platobný rozkaz, resp, rozsudok a až potom môže nastať exekúcia. Treba to prevziať a reagovať - odporom, ospravdlnením neprítomnosti, vyjadrením a pod. Najhrošie čo môže človek urobiť je "mŕtvy chrobák"

lemra
7. jan 2021

Bratovi raz dorucovali strateny obciansky

michaltat
autor
23. jan 2021

@misionar33 Co je platobny rozkaz

michaltat
autor
23. jan 2021

@michaltat
@michaltat moze ist byt do drazby aj pri sume 600 eur

misionar33
23. jan 2021

@michaltat PLatobný rozkaz je výrok súdu o povinnosti zaplatiť určitú čiastku. Je na úrovni rozsudku, ale lahšie sa dosiahne len na základe predložených dokumentov. A pred jeho vydaním Vás súd vyzve aby ste sa k podanému návrhu vyjadrili. Ak sa nevyjadríte, napr aj preto že ste výzvu neprevzali súd vydá platobný rozkaz. Na jeho právoplatnosť je potrebné aby ste ho prevzali, ale stačí aj fikcia doručenia. Potom sa stane právoplatný ak nepodáte včas odpor. Ak sa platobný rozkaz stane právoplatný a vykonateľný už niet pomoci a musíte platiť ak nie nastúpi exekútor

michaltat
autor
23. jan 2021

@misionar33 platit ako

misionar33
23. jan 2021

@michaltat vo výzve musí byť uvedené koľko a na aký účet a aj začo (na základe čoho)