Čiastočne imobilná dcéra nepôjde na testovanie. Musíme ostať v karanténe?

24. okt 2020

Ja, manžel,a dvaja synovia ideme na testy
Dcéra 17 ročná čiastočne imobilná nie úplne odmietá ísť na testy...že radšej vydrží doma
Keď my budeme otestovaní môžme normálne chodiť von? Aj keď dcéra otestovaná nebude?
Prosím o objasnenie,nechcem ju nútiť...
Ďakujem

jeanne14
24. okt 2020

Áno môžte.
Do prace, k lekárovi, na nákup ..

autor
24. okt 2020

@jeanne14 Ďakujem 🙏
Takže nemusím dcéru nútiť aby sa šla tiež testovať?

jeanne14
24. okt 2020

Nie, veď na základe čoho by ste museli byt doma ? To že na test nejde predsa neznamená že je pozitívna, a musíte mat nejakú karantenu.

autor
24. okt 2020

@jeanne14 ja vychádzam z toho že žijeme v spoločnej domácnosti preto sa radšej pýtam že ako to je

tatiana1329
24. okt 2020

Ak sa ja neotestujem, mozem odviezt syna do skolky?

veronikaszabova
24. okt 2020
tatiana1329
24. okt 2020

@veronikaszabova dakujem 🙂

danim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danim
24. okt 2020

@tatiana1329 pisala som ti a sa mi to uložilo 2x a zmazala som a všetko je prec 🙈🤪

danim
24. okt 2020

@tatiana1329 pisala som to, že keď žiješ na Orave a Bardejove tak mozes použiť výnimky len keď máš neg test. A keď žiješ v zvyšnej časti SK, tak som si istá, že ten istý princíp nastavia po testovaní zvyšných okresov SK.

majah212
24. okt 2020

@tatiana1329 môžeš odviesť dieťa do školy,pozri si to https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-... (pokiaľ nie si z Oravy, Bardejova). Budúci týždeň môžeš vodiť dieťa do skoly

veronikaszabova
24. okt 2020

@majah212 ona sa pyta potom, ked uz bude testovanie. Nie buduci tyzden.

majah212
24. okt 2020

@veronikaszabova a odkiaľ máš info o opatreniach na ten ďalší týždeň,keď sú len dostupné do 1.11? Prosím hodis link, týka sa to aj náš,tak nech som v obraze. Vďaka 🙂

tatiana1329
24. okt 2020

@majah212
@veronikaszabova baby klud. Tento tyzden viem ze mozem a po testovani si tiez myslim ze nebudem moct pokial nebudem mat neg. test. Ale to uvidime asi az potom. Osobne som sa zatial nerozhodla ci pojdem alebo nie. Som tak 50/50

jeanne14
24. okt 2020

@tatiana1329 Orava a Bardejov môžu aj bez testu do lekára, na nákup. Nemôžu do zamestnania, odniesť dieťa do školy atď (to všetko čo môžme teraz my). Takze aj bez testu budeme môcť k dr, na nákup. To že nemáme test neznamená že musíme ostať xy dni doma zavretí, bez základných životných potrieb.
@majah212 premiér sa vyjadril, že zrejme to čo ma teraz Orava a Bardejov čaká potom aj zvyšok Slovenska.

majah212
24. okt 2020

@jeanne14 pokiaľ to nie je čierne na bielom,tak pri premiérovi sa neoplatí na nič spoliehať. Myslela,som že už je to niekde dostupné,preto som sa pýtala.

danielahamar
24. okt 2020

@tatiana1329 a prečo by si nemohla, je nato nejaký zákon? Niekto ta odstreli na ulici? Ci zoberie dieťa sociálka, baby nebláznite.

slniecko_12
24. okt 2020

Ak nie si z ohrozených okresov, tak či sa otestuješ, alebo nie, platia rovnaké pravidlá...ak si z ohrozených okresov, vonku ísť môžeš, ale len tak, ako je to napísané (lekár, lekáreň, potraviny)

slniecko_12
24. okt 2020

Ak máš ale na mysli celoplošné testovanie, tak vy von môžete ísť, ale dcéra asi bez testu musí ostať v karanténe...

tatiana1329
24. okt 2020

@danielahamar jasne chapem ale zbytocne € na pokutu nemam... A natahovat sa mi s policajtmi tiez nechce. Muz ist na test musi aby mohol ist do prace, tak nejako to dame.

danim
24. okt 2020

@danielahamar neodstreli ta, no daju ti 1000€ pokutu a bude vybavene. Je to nariadenie štátu.

danielahamar
24. okt 2020

@danim ak ta zastavia😉

danim
24. okt 2020

@jeanne14 bez testu max k lekároví- aj to si myslím, ze ani to. A v nahle núdzi by bola záchranka. Teraz keď chcú ísť Oravaci kde my môžeme, musia mat test. Na nákup isto nie. A kľudne sa môžu policajti postaviť pred obchod, kontrola bude rychla, máš Ok, nemáš pokuta. Je to nariadenie štátu, nie holubník. Ja neviem, ale pre mna to bolo komunikované jasne hneď ako to dali.

jeanne14
24. okt 2020

@danim https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/ prečítaj si to prosím celé aj ako to ma Orava a Bardejov. Áno aj na nákup predstav si. Nikto ta nemôže držať doma bez DÔKAZU že si pozitívna. Testovanie je dobrovoľné. Ti bez testu majú len o pár výnimiek menej ako ti s testom. Tak nešír bludy prosím ta.

danim
24. okt 2020

@danielahamar áno... a to ti za to stojí??? Resp ani v takejto akcii čo sa teraz deje nerozumieš dôvod prečo to tak je a za každú cenu chceš porušiť?

danim
24. okt 2020

@jeanne14 tak sa testovať nedaj. Ja chodím do práce a chcem aj chodiť do prírody - isto sa nemienim zadebnit keď netreba - a to ukáže test, keď bude neg mam free, keď nie neohrozim blízkych a získam čas, že nezanedbam liečbu. Kto sedí nonstop doma a stačia mu potraviny tak nech sedí doma. Aj mesiac či dva- lebo toto isto nebude týždeň... už v piatok bola info, že ak ani za 3 tyz nebude klesať bude uplny lockdown.

danielahamar
24. okt 2020

@danim úplný bude za tyzden, lebo toto mu stačiť nebude😆, keďže on mení rozhodnutia z min. na minútu, to bude srandy ešte len

danim
24. okt 2020

@danielahamar pozri sa na Čechov a do zahraničia.

jeanne14
24. okt 2020

@danim teraz neriešime či sa dám testovať či nie. Píšeš tu polopravdy a potom nečudo že v tom majú ľudia zmätok, keď čítajú takéto bludy. Ľudia bez testu môžu aj na nákup a nedostaneš ani pokutu, ani ta nik nebude kontrolovat. Ende

danim
24. okt 2020

@jeanne14 áno v tom čo píšeš je to tak. Keď to komunikoval premiér v správach- doslova povedal, že keď chce Orava a Bardejov to čo my, musia mat neg test. Fakt to tak odznelo. Viac som ich situáciu nestudovala, keďže sa ma to netyka. Všetko sa robí rýchlo, vznikajú aj komunik chyby.