Chýbajúci dokument k daňovému priznaniu

boyche
24. jan 2022

Dobrý deň prajem , chcem sa spýtať čo by som mal robiť v prípade že mi chýba dokument jeden od predchádzajúceho zamestnavatela k daňovému priznaniu . Oni mi to vraj posielali hneď ako sme ukončili pomer je možné že som ten papier stratil alebo som ho ani nikdy nemal kazdopadne ho nemám a potrebujem ho a zamestnávateľ mi ho odmietol znovu poslať . Budú mi stačiť výplatne pasky k tomu ci co by som mal robiť ďakujem za každú rozumnú odpoved

nemeth_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3katka151
24. jan 2022

Mne sa stalo to isté, ale bez problémov mi poslali druhý papier.

misacina
24. jan 2022

Poslu druhy, to nie je problem.

moonlight1210
24. jan 2022

@boyche posli teraz mailom, aj doporucenym listom (odloz si kopiu listu) ziadost o potvrdenie o prijme (najneskor tak musis urobit do 5.2.).
Do 10.2. je ti zamestnavatel povinny tlacivo zaslat. Alebo kopiu (s oznacenim, ze sa jedna o kopiu).

Nemoze ti to odmietnut.

Ak odmietne, resp. nekomunikuje, obrat sa s podkladmi o komunikacii (ze si ziadosti o tlacivo zamestnavatelovi posielal) na inspektorat prace.

Danove priznanie musis podat do 31.3., resp. do 31.3. danovemu uradu oznamit, ze si predlzujes termin na podanie (mozes predlzit az do 30.6.).
Takze na podanie aj ziskanie tlaciva mas este cas.

boyche
autor
24. jan 2022

@moonlight1210 ďakujem pekne idem na to

janagem
24. jan 2022

@boyche ak ste im podpisali prevzatie, nie su povinni to zaslat znovu. Treba ich velmi pekne poprosit, lebo je to na ich dobrej voli