Chodí ešte kontrola zo sociálky?

2. dec 2021

Ahojte.
Som na PN (rizikové tehotenstvo), kvôli tomu, že som už nevládala 12h robiť na konci druhého trimestra. Vychádzky mám, lenže som jediná v rodine, ktorá má vodičák a často sa stáva, že musím mamu odprevadiť k lekárovi kde niekedy sedíme pol dňa. Alebo prerábame dom a keďže muž robí v zahraničí, tak kataster a podobné veci riešim ja. Môže na mňa prísť kontrola, alebo v takých prípadoch sa môžem nejako ospravedlniť? Chodia ešte v tejto kovidovej dobe?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. dec 2021

@viestta keďže odkedy robím som nikdy nebola pn, takže absolútne neviem ako to funguje, preto sa pýtam 🙃 ale ďakujem za užitočný komentár 👌

loginexistuje
2. dec 2021

ano chodia je to vec nahody nepozeraju ani na diagnozu oni ju ani nevidia vlastne ospravedlnenie je jedine lekar max ak ti dojde nejaky nevyhnutny liek co uzivas a ide do ellarne dokladas potvrdenim uctenkou

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
2. dec 2021

@loginexistuje takže keď idem k lekárovi ako doprovod a vypýtam si od neho papier tak to platí tiež?

loginexistuje
2. dec 2021

nie ako doprovod nie to je porusenie liecebneho rezimu to plati len na tvoje navstevy lekara

sally001
2. dec 2021

Myslim ze teraz ked je taka zla situacia kontroly nechodia...

matkahelka
2. dec 2021

neviem, ako teraz, ale ked bol vlani LD, tak nechodili. a to sam Krajci vtedy povedal na tlacovke, ze skrz obmedzenia kontaktu s ludmi su kontroly pozastavene. ci to plati aj teraz, neviem. ja som tiez na PN, tiez mam rizikove tehu, ale mne gynekolog dal neobmedzene vychadzky.

schokolade1988
2. dec 2021

Kontroly chodia normálne aj počas korony, moja mamina mala minulý týždeň na obed . Osrpavedlnitelne je iba to, ak si u lekára (ty ,nie mama ) ,čo aj predložis .Iné dôvody ich nezaujímajú ,a berú to ako porušenie liečebného režimu.. kontroly sú náhodné , každý deň im na SP generuje počítac ku komu a kedy majú prísť .

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinkatinka
3. dec 2021

Ak si rizikova, mas doma odpocivat a setrit sa a niekam trajdat. Nechali ta doma zrejme pre toto. Tak prosim neriskuj.

mogaa
3. dec 2021

samozrejme kontroly zo SP chodia a aj tehotným....dôvody ktoré uvádzať ti pneprejdú😉 takže ak ti v danom čase príde kontrola - smola....