Chceme kúpiť dom cez realitku

24. feb 2021

Ahojte...chceme kúpiť rod.dom...cez realitku...na pozemku by sme chceli (časom) stavať nový dom...majitelia od ktorých chceme dom kúpiť chcú v dome bývať ešte 3-4 mesiace a nájsť si za ten čas nové bývanie...nevadí nám to ...ALE PROSÍM 🙏 poraďte, na čo si dať pozor (aby sa z 3-4 mesiacov nestal nekonečný boj - kedy nebudeme mať ani peniaze ani dom) a čo všetko by mala obsahovať kúpna zmluva, či je potrebné ju dať preveriť ešte právnikovi, aj keď má realitka svojho právnika, atď...
a môžte dať aj zopár ,,všeobecných" rád na čo si dať pozor pri kúpe domu...ĎAKUJEM ❤

lula313
24. feb 2021

Pravnik ti tu zmluvu od ich právnika za nejakých 80eur pozrie. Myslim, že to je zanedbateľná suma pri tak veľkej investícii. Určite si to vysťahovanie v zmluve zakotvite, možno by som ich vystahovanie podmienila vyplatenim poslednej časti napr 5000eur, čo by mohlo byt pre nich motivujúce sa odsťahovať.

lesnajahodka
24. feb 2021

Nemám síce osobnú skúsenosť, ale presne takto to mala dohodnutá známa, že polroka tam ešte ostávali pôvodný majitelia a dopredu sa dohodli tak(určite to mali aj v zmluve), že za každý deň PO LIMITE platili istú sumu, napríklad 50€. Tým pádom to nieje pre predávajúcich veľmi výhodné, ale pre vás áno🙂

148terka148
24. feb 2021

Moja skusenost..v zmluve sme mali ukotvene,ze za 45dni sa mhsia vystahovat a za kazdy dalsi den 50eur. Majitelka slubovala pred zmluvou,ze sa budeme moct hned po platbe nastahovat (nam to nesurilo)ze ona tam nepotrebuje byt preslo presne 45dni dokonca 46dni a konecne nam uvolnila rod dom. Sli sme cez realitku. Pozor si treba davat:"ked vtacka lapaju pekne mu spievaju."

monvitka
24. feb 2021

Ja odporučam možno odveci radu...hlavne si obzrieť susedné domy, prípadne zazvoniť a hodiť reč. Milí susedia vedia urobiť prieťahy na začiatku aj rok, ked nebudu suhlasiť s Vasim projektom resp. mat oprávnené pripomienky k projektu a vydanie stavebného povolenia môže trvať aj rok-dva...