Cestovný pas pre malé dieťa do Čiech

pinguu123
27. sep 2023

Ahojte cestovali ste niekto poslednú dobu do CZ s malým dieťaťom? Sesternica pozajtra cestuje do CZ za mamou a nevie nájsť malej Cestovný pas (asi stratila ), viem že sa dá urobiť nový ale povedali jej dnes že do piatka to nestíhajú Max pondelok. Moja otázka znie kontrolujú deťom doklady (ak náhodou nenájde ) pri nástupe do vlaku alebo počas cesty ?
Vieme že sa dá zrušiť lístok ale jej mama je v nemocnici a potrebuje sa čím skôr ku nej ísť keďže že vážne chorá a neostáva jej veľa. Ďakujem za odpoveď

ivka225
27. sep 2023

Pri nastupe do vlaku nie a na hraniciach vo velkej vacsine nie. Ale mozu.

anjelicek26
27. sep 2023

Vezmi dietatko k sebe a ona nech cestuje... uplne vazne, lepsie sa jej budu riesit veci a moze mysliet len na mamu.

maranco
27. sep 2023

@pinguu123 keď dá malej urobiť občiansky preukaz za 4.50€, ten ľahko nestratí, založí si ho k ostatným svojim dokladom. PAS je veľký, nenosí so sebou, tak sa skôr niekde zapotroší.

maciatkolulu
27. sep 2023

@pinguu123 teraz v tejto dobe,keď s a hranice kontrolujú kvôli utečencom by som to ani náhodou neskúšala,je to iny štát,netreba sa spoliehať ,že bratia česi...a nič nebude.

pinguu123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pinguu123
autor
27. sep 2023

@anjelicek26 bohužiaľ nemôžem ju zobrať zo sebou lebo robím v automobilke a nechcú mi dať voľno, mne to tiež napadlo ale bohužiaľ nedá sa

tanyan
27. sep 2023

A občiansky s fotkou do dvoch dní?

pinguu123
autor
27. sep 2023

@tanyan nedá sa, pýtala to dnes a do piatka to nestíhajú urobiť

rachel36a
27. sep 2023

@pinguu123 nie len ze ju mozu kontrolavt, ale jej aj odobrat dieta a umiestnit ho v DD kym sa nepreukaze jeho totoznost...poznam taku rodinu, skoro dva tyzdne trvalo kym im deti vratili

zuzanaete
27. sep 2023

My sme isli nedavno do CR a na hraniciach boli policajti. Nekontrolovali nas, ale stoja tam a urcite auta (predpokladam, ze dodavky) odstavuju a kontroluju. Zial kvoli utecencom si strazia hranice. Netusim, ako je to vo vlakoch. Na AT hraniciach nedavno odstavili nejaku staru Fabiu. Sofer bol potmavsi. Proste namatkovo kontrololuju, ak je male podozrenie.

diewcatqoo
27. sep 2023

My sme sli 2x s dietatom SR - ČR tam a spat bez pasu a nic. Tymto ta ale nechcem navadzat, ze je to ok. Stalo sa nam 2x, ze sme pas zabudli doma (zijeme v CR) a prisli sme na to na Slovensku. Vedome by som to ale neriskovala a uz vobec nie teraz, ked byvaju castejsie kontroly na hraniciach.

sasa1310
27. sep 2023

@pinguu123 bez dokladov sa za hranice nechodí. Rovnako ako sa za volant nesadá bez vodičáku. Stopnúť kontrola môže aj nemusí. Samozrejme, to všetci vieme, že.

bamboa
27. sep 2023

@pinguu123 občiansky do dvoch dní = 24,50€. V piatok ho bude mať. Včera som bola deťom robiť, zajtra bude hotový. Ak to vybaví ešte dnes, tak stíha. Určite by som nešla bez dokladu. Nikdy nevieš...

bluemoon24
27. sep 2023

@pinguu123 nas nedavno kontrolovali na Makove, zastavovali vsechny auta a otevirali kufry. Ja bych bez dokladu necestovala. Jednou jsme se otaceli od Polskych hranic, protoze jsem pas zapomnela doma. Za ten risk, ze ni dite umisti do DD mi to nestoji.

samimami777
27. sep 2023

@pinguu123 máme Česko kúsok a chodíme do Hodonína doslova každý jeden týždeň autom na nákupy
a tankovanie s deťmi už x rokov , aj do Rakúska tak chodíme a nezastavili nás na hranici ani raz a nepýtali pasy... Ale teda pre istotu ich vždy mám v kabelke tak čo ja viem ... Vlakom neporadím ale autom nás doslova nikto nikdy na pas nezastavil a to tam roky chodíme týždeň čo týždeň ale riskovať bez pasu by som to asi neriskovala

kvietok2012
27. sep 2023

@pinguu123 a to kde jej povedali ze do piatka nestíhaju?

zorkahorka
27. sep 2023

Nokdy od bas nepytali pasy. Len raz v penzione

pinguu123
autor
27. sep 2023

@kvietok2012 u nás sú stránkové dni len vo štvrtok a aj to od 8 ráno do 13:00, neviem či bola na polícii alebo kde nepýtala som 😃 ale ževraj majú veľa a nestíhajú

kvietok2012
27. sep 2023

@pinguu123 ako ze strankove dni na odd.dokladov len vo štvrtok? To urcite...keby isla na doklady dnes, tak ich má hotove v piatok.stači si pozriet strankove hodiny na google , zobrat RL,deti a kolok kupi na mieste

pinguu123
autor
27. sep 2023

@kvietok2012 priložíme ti tu aj foto aby si mi verila že stránkové hodiny máme len štvrtok 🙂 a ospravedlňujem sa nie do 13:00 ale do 14:00 robia 🙂

maranco
27. sep 2023

@pinguu123 keď súrne potrebovala tak mohla ísť urobiť doklady dnes Michalovce alebo Trebišov, tak aby ich mala v piatok hotové.

kvietok2012
28. sep 2023

@pinguu123 (nechcem sa hádat) ale ked uz potrebovala surne pas, tak mala ist do Michaloviec a tam poziadat a v piatok by ho mala...ale asi az take surne to nebolo...
V podstate to je uz jedno, lebo ho nema a nebude mat do piatku, či nedele ci dokedy.