Cestovný pas - meškanie

chiarisimo
20. jún 2023

Ahojte, mala som mať hotový pas do 16.06.2023. Včera som volala na klientske centrum a pani na linke mi len povedala, že majú technický problém v Bratislave. Viete o tom niečo viac? Budúci týždeň letíme a začínam sa obávať...

rachel36a
20. jún 2023

@chiarisimo uz sa to tu rozobera dlhsi cas...cestovne doklady meskaju 2 a viac tyzdnov...

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@rachel36a, ďakujem za info... mňa porazí

matkahelka
20. jún 2023

@chiarisimo a preco ste doklady neriesili v zime, resp.skoru jar, ked ste vedeli, ze budete cestovat? nebolo jednoduchsie dat urobit doklady vo februari ako teraz stresovat? ved kazdy rok je to to iste, este aj v mediach na to upozornuju.

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@matkahelka prečo? lebo... bože, toto mi fakt pomohlo

vlado818
20. jún 2023

A co vam pomoze???
Spravna otazka preco ste to neriesili skor.?
Nepojdete na dovolenku zazalujte stat. Hotovo.

tinkavvv
20. jún 2023

@chiarisimo v jednom prispevku davali info, ze volali na ministerstvo a urgovali konkretny doklad a aj sa im to podarilo vcas vyriesit.
Druha moznost je dat si spravit druhy zrychleny doklad - tie stihaju.

tinkavvv
20. jún 2023

Mozno ti to pomoze, je tam aj to cislo.

cecilia29
20. jún 2023

Ak im zavoláš, a si po termíne, budu urgovať. Nam detto tak. Následne na 3 deň už bol, lebo urgovali. Volali sme na klienteske centrum v nasim meste .

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@vlado818 aké jednoduché, aj vy by ste tak isto urobili...prepáčte, ale hľadám riešenia už teraz, nie, čo bude potom

nique
20. jún 2023

Aj DS mešká, ale iba 2-5 dni

chiarisimo
autor
20. jún 2023

ďakujem za všetky rady, volala som, urgujem cez vedúceho klientskeho centra, ešte si nechám v zálohe zrýchlené vybavenie pasu...

stellarstar
20. jún 2023

Ja nepochopím prečo ľudia musia vždy v poslednú chvíľu riesi pasy? Nepochopím prečo nedokážu včas riešiť aj pol roka v pred a potom tu každý deň vyplakáva a sa sťažuje jedna že pas ešte nie je hotový. Keď viem ze pôjdem v lete na dovču tak pas riešim už v zime. Tak z jednej str tak vám treba

stellarstar
20. jún 2023

@matkahelka
úplne súhlasím
@vlado818

cecilia29
20. jún 2023

@stellarstar vieš prečo? Lebo platnosť je len 2 roky, tak aj ja som tak uvažovala, nech mi ta platnosť vydrží, že načo budem robiť detom v zime ak cestujem až v lete. Ak nieco deklarujú majú to splniť. Ak sme neskôr kúpili diaľničnú tak to sa poponáhľali poslať pokutu

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@stellarstar si predstav, že na dovolenku sme sa rozhodli až v máji a hneď som išla vybaviť pas v dobrej viere, že sa dodržujú termíny...
ja zas nepochopím, na čo komentuješ, keď to nie je k veci a mojej otázke

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@cecilia29 presne tak...👍

maranco
20. jún 2023

@chiarisimo do ktorej krajiny cestujete na dovolenku? Nestačil by deťom občiansky? Ten vydávajú načas.

chiarisimo
autor
20. jún 2023

@maranco bohužiaľ, cestovný pas potrebujeme

matkahelka
20. jún 2023

@cecilia29 ach a to je co za hlupy argument? ved kto ma € na dovolenku do zahranicia, hadam ma aj smiesnych 8€ ci 16€ za poplatok za pas. my letime o mesiac a pas som riesila v januari. a nemusim vyplakavat. tak ak niekomu stoji par eur za take stresy, tak prosim.

chiarisimo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terina25
20. jún 2023

@stellarstar a ja tiez nepochopim ako niekto moze priat niekomu ze tak vam treba 🤮

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikol_marek
20. jún 2023

@chiarisimo ja som isla vcera pre pas a pani ma zdubala, ze ved sms mi neprisla, ale 30 dni bolo uz min tyzden. Arogantne sa ma spytala ci ho potrebujem. My ideme v sobotu na vylet do AT a 30.6. Na dovolenku.. Tak, ze skusi urgovat a mozno bude v piatok. Ale teda vsetci musia terminy dodrziavat len stat nie.

lululucy
20. jún 2023

My sme tiez mali mat 16.6. Prave googlujem preco este nemame a nasla som tuto diskusiu 🙂

tehulka2011
20. jún 2023

Na grcanie niektore odpovede.
Zaujimave ze zrychleny do 48h stihaju, tak aky technicky problem?! Ak sa oneskori obcan voci statu, tak hned pokuty a penale, ale opacne zohnime chrbat a nestazujme sa, mali sme to predsa predvidat 😡

tereeeeeeeez
20. jún 2023

meskaju aj obcianske, ci len pasy, neviete?

maranco
20. jún 2023

@tereeeeeeeez občianske vraj nie, tie sa aj tak robia na inom stroji, majú iný rozmer ako PASy
Na karty rozmeru občiansky kedysi mali 2 stroje a na PASy 1 stroj.

samimami777
20. jún 2023

@tereeeeeeeez občiansky nemešká. Ja som si dávala včera spraviť , zaplatila som dodanie za dva dni a už mám dnes sms že ho odovzdali kurierovi

maranco
20. jún 2023

Štatistika vydávania PASov, v roku 2021 bolo v júni vydaných 50 446 a júli 54 408 pasov, ostatné mesiace je to okolo 15 000 pasov, január je najslabší 4 868.

anonymous87
20. jún 2023

Ja zasnem… skopirujen sem co som pisala v inej teme. Akoze ludia halooo…

Baby ja nechapem ako mozte obvinovat niekoho, ze si da spravit pas 36 dni pred dovolenkou. Kurnik sopa, stat si stanovil lehoto 30 dni. Ona za to zaplatila… a je to jej vina?! Ze stat nedodrzal termin?! To kde sme? A este to aj ospravedlnovat… potom to tu tak vyzera… ja skusim neposlat DPH nacas a povedat hups, nestiham sorry… proste ak vedia, ze v lete je napor bud maju posilnit stavy alebo dat, ze od maja-septembra sa lehota predlzuje na 40-50 dni…. A nie ze tu sa mavne rukou, ze ved je to tvoja vina…

@chiarisimo nap prisiel po 35 dnoch 🙂