Cestovanie vlakom medzi okresmi počas lockdownu

yella8888
23. jan 2021

Ahojte, potrebovala by som cestovat vlakom z Novych Zamkov do Vrutok, teda medzi okresmi..zajtra idem na covid test..pokial bude negativny moze sa mi stat ze ma niekde budu spovedat ze preco a kam idem? V NZ mam zamestnanie, viem ale robit z domu z MT..cize teoreticky v obcianskom mam trvaly pobyt MT a spat by som mohla ist s pracovnou zmluvou😀 chcela by som ist zajtra poobede alebo pondelok..ake mate skusenosti, dakujem🙂

mogaa
23. jan 2021

@yella8888 ak ťa zastavia, tak jasne že sa ťa môžu aj pýtať....ono kontroly sa nerobia všade a stále tak je to otázka šťastia....to že niekde týždeň nekontrolovali policajti neznamená že práve ak pôjdeš ty tak kontrolovať budú....

yella8888
autor
23. jan 2021

@mogaa jasne ale aj tak ma to zaujima..ale ako dobry argument by mohol byt ten obciansky a potom pracovna zmluva..podla mna

ibrunova
23. jan 2021

Lockdown je stále, či máš test alebo nie, nie je podstatné. Ak ťa budú kontrolovať a to, čo povieš, bude mať zmysel, pustia ťa.

hettinka
23. jan 2021

@yella8888 ideš z prace domov a do prace. To je vo vynimkach. Ale nestačí pracovná zmluva, musíš mat od zamestnávateľa potvrdenie (pri ceste spat), že povaha tvojej prace neumožňuje jej vykonávanie z domu.

lasina
23. jan 2021

Ak chces ísť mimo okres , musíš spadať pod výnimku. Ti že máš negatívny test ich nezaujíma. Buď ideš k lekárovi, alebo do práce, ...a musíš mať papier...do práce nestačí len pracovná zmluva, ale aj speci potvrdenie že nemôžeš prácu vykonávať z domu.

zuzanockamt
23. jan 2021

tu ti odpovedia len, že nesmieš, nechoď bla-bla-bla...urob tak, ako ti vyhovuje, ideš predsa domov a budeš mať HO...kontroly sú minimálne a keby predsa, tak im vysvetlíš situáciu, posudzuje sa prípad od prípadu...išla by som

hettinka
23. jan 2021

@zuzanockamt nikto jej nepíše, že nesmie. Len co má mat, aby sa vyhla problémom. Nech si vypýta od zamestnávateľa potvrdenie a nemusí mat stresy potom, ak ju zastavia niekde.

yella8888
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz